Створення безпекової архітектури, врегулювання ситуації на кордоні з Польщею та зустріч з бізнесом: головне зі звернення Зеленського

Читать на русском

Також президент розповів про ситуації в Авдіївці та подякував захисникам неба

Читать на русском
Володимир Зеленський
Звернення Володимира Зеленського наприкінці 722-го дня війни

Також президент розповів про ситуації в Авдіївці та подякував захисникам неба

Президент України Володимир Зеленський записав традиційне вечірнє звернення до українців. У ньому він доповів про основні задачі та цілі, які покладені на візит до Німеччини та Франції, а ще про зустріч з представниками українського бізнесу. Не лишилась без уваги й ситуація з блокуванням кордону польськими фермерами.

Відповідне відео з'явилось на сайті Президента України у четвер, 15 лютого. Почав Зеленський його з подяки українським захисникам неба, які вдало відбили чергову російську атаку. Ворог запустив 20 ракет різних типів, більшість з них знищили, тим самим врятувавши життя українців та інфраструктуру.

"Я дякую всім воїнам Повітряних сил, усім нашим зенітникам, мобільним вогневим групам. Дякую кожному й кожній, хто забезпечує ефективність ППО та РЕБ. І скоро додамо ще сили нашому захисту від російського терору", – сказав президент.

 

Міжнародні зустрічі та ситуація на кордоні з Польщею

Потім він зауважив, що провів підготовчі наради, які повинні врегулювати питання перед "нашою міжнародною активністю". Зустрічі з партнерами, які заплановані на найближчі дні повинні зробити Україну сильнішою.

"Створюємо для нашої держави нову безпекову архітектуру, яка допомагатиме не просто тут і зараз, а реально довгостроково. І це те, чого в України ніколи не було, хоча було потрібним завжди", – наголосив Зеленський.

Український лідер додав, що провів нараду щодо ситуації на кордоні з Польщею. Її вирішення доручено прем'єр-міністру. Він повинен терміново провести переговори з польським колегою.

"Ми в Україні сприймаємо як очевидне порушення принципів солідарності те, що відбувалося й триває щодо наших громадян та українських вантажів. Українське зерно на асфальті – це не просто кілька драматичних кадрів. Це свідчення того, як емоції можуть ставати небезпечними", – резюмував президент.

Він додав, що Україна та Польща мають захищати добросусідство та солідарність. Адже саме вони "змінюють історію всієї Європи на краще". Саме тому українцям та полякам потрібно домовлятись між собою. 

Зустріч з українським бізнесом та ситуація на фронті

Доповів Зеленський й про зустріч з представниками українського бізнесу. Під час неї обговорили моменти, які повинні "дати більше впевненості бізнесу й державі". Адже країна зацікавлена у зростанні економіки й збереженні робочих місць.

"Є перший блок рішень, які будуть пропонуватися на розгляд Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», а згодом – Верховній Раді та Кабінету Міністрів", – відмітив президент.

І головне, це ситуація на фронті, особливо в Авдіївці та сході загалом. Спираючись на доповідь головкома Олександра Сирського та голови міноборони Рустема Умєрова, Зеленський заявив, що наразі робиться максимум, щоб у наших воїнів було достатньо управлінської та технологічної змоги, щоб зберегти якнайбільше життів.

"Підписав сьогодні й кілька указів про нові заміни в Силах оборони України. Більше бойового досвіду цієї війни, більше сучасних підходів. Дякую всім, хто б’ється та працює заради нашої держави й людей! Дякую всім, хто допомагає нам!", – сказав він.

 Запеклі бої за Авдіївку

Ситуація в Авдіївці залишається вкрай важкою. На оборону міста спрямували 3-тю окрему штурмову бригаду ЗСУ. Але навіть за такого посилення, співвідношення українських та російських сил становить один до семи.

За словами пресофіцера бригади Бородіна, проти ЗСУ в Авдіївці фактично воюють дві армії – лінійні механізовані бригади та бійці ГРУ. Він назвав їх "найсерйознішим кулаком росії в Україні". Навіть під час боїв за Бахмут натиск був не таким сильним, як зараз. Адже там воювали здебільшого "вагнерівці" та зеки, а тут – професійна армія РФ.

Розмова з колишнім російським громадянином Михайлом Орєшніковим про курйозну ситуацію: підлітки-анархісти обклеїли російську будівлю ФСБ, і невдовзі були затримані та посаджені за ґрати. Як так вийшло, що за дрібні прокази суворо карають, а серйозніші порушення, наприклад підрив того ж ФСБ, залишаються непоміченими? Усі деталі - у нашому відео, обов'язково перегляньте!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.