Майже мільйон людей в Україні відчувають гострий брак харчових продуктів — ООН

Приблизно кожна п’ята українська родина стикається з тим чи іншим ступенем гострої нестачі продовольства

продовольство Україна стан 2023
Взимку ситуація погіршиться

У Всесвітній продовольчій програмі ООН заявили, що близько 20% українських сімей відчувають проблему з харчами. За підрахунками організації, кількість постраждалих людей наближається до мільйона людей. Це кожна п’ята українська родина.

Статистику продовольчої кризи озвучив представник Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) в Україні Метью Голлінгсворт на засіданні Ради безпеки ООН. Про це повідомляє Укрінформ.

"В одній з найвагоміших житниць у світі сотні тисяч людей, які живуть у безпосередній близькості від бойових дій, нині залежать від гуманітарної та продовольчої допомоги", - розповів Голлсінгворт.

Представник повідомив, що приблизно кожна п’ята українська родина стикається з тим чи іншим ступенем гострої нестачі продовольства, передусім це стосується родин поблизу лінії фронту.

За словами Голлсінгворта, понад 900 тисяч людей, що живуть у радіусі 30 км від фронту, відчувають "найгостріші потреби" у забезпеченні харчами. Він додав, що взимку ситуація погіршиться.

Близько 80% мешканців населених пунктів поблизу лінії фронту досі не мають вільного доступу до продовольства. Всесвітня продовольча програма забезпечить продовольством близько 750 тисяч із цих людей. За підрахунками ВПП, близько 1,5 млн отримають грошову допомогу.

Голод та путін

Раніше Інформатор писав, що росія активно готувалася розкрадати українське зерно і морити голодом. Такий план окупанти розробили за декілька місяців до того, як російський диктатор володимир путін віддав наказ про вторгнення в Україну.

Одразу ж після 24 лютого 2022 року, коли російські війська перетнули український кордон, вони свідомо били по місцях, де зберігалось зерно, а також знищували інфраструктуру для виробництва харчових продуктів. Росія прагнула створити штучний голод в Україні.

Зокрема російський оборонний підрядник придбав зерновози, а також три нові 170-метрові балкери ще у грудні 2021 року, що свідчить про плани розкрадання продовольчих ресурсів України "у безпрецедентних масштабах". Росія почала захоплювати українські зерносховища менше ніж через тиждень після незаконного вторгнення, а на піку вторгнення - викрала 12 тис. тонн українського зерна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube