Масове мінування в Україні 14 жовтня: стало відоме ім'я відправника листів з погрозами держустановам та медіа

Національна поліція вже провела перевірку на обʼєктах, щодо яких надійшли анонімні повідомлення про замінування

Мінування 14 жовтня
В Україні 14 жовтня "замінували" півтори тисячі різних об’єктів

Українські журналісти назвали ім'я відправника листів про "масове замінування" в Україні 14 жовтня - Олександр Ассаулюк. Відомо, що він живе в окупованому Криму та має російський паспорт. Чоловік просить вважати "винними" у хвилі фейкових мінувань авторок розслідування "Радіо Свобода" про спецслужби Росії.

Про це заявили в "Радіо Свобода". Видання зазначає, що у листі з погрозами, який розіслали сотням організацій, згадуються журналістки "Радіо Свобода" Ірина Сисак та Валерія Єгошина, а також фрілансерка Юлія Химерик, на яких відправники "покладають провину" у підривах, які нібито готуються.

Нещодавно на платформах "Радіо Свобода" вийшло розслідування авторства цих журналісток, про те, як російські спецслужби вербують українців (у тому числі неповнолітніх) за гроші для підпалів автомобілів українських військових, в тому числі працівників ТЦК. Редакція відмовилася назвати ім'я відправника листів, втім його оприлюднили інші медіа, які теж отримали погрози 14 жовтня.

"ZMINA також отримала листа з попередженням на пошту. У ньому йдеться про те, що приміщення організації було заміноване і скоро вибухне... Відправник відрекомендувався як Ассаулюк Олександр Віталійович і зазначив, що він нібито є представником терористичної групи Fire Cells Group", - йдеться в статті видання ZMINA.

Як з’ясували "Схеми" (Радіо Свобода), особа з такими даними, як у відправника листа з погрозами, проживає в окупованому Росією Криму та має паспорт РФ. У соцмережах групи (згідно з заявою ZMINA, йдеться про Fire Cells Group - ред.), яка взяла на себе відповідальність за "масові мінування", активно закликають палити авто українських військовослужбовців - за цю "роботу" пропонують від 100 доларів США. Також представники цієї ж "групи" розіслали повідомлення до низки державних органів України із пропозицією "вбивства за винагороду" топпосадовців.

У Національній поліції повідомили, що провели перевірку на обʼєктах, щодо яких надійшли анонімні повідомлення про замінування. Правоохоронці кажуть, що масові мінування слід розглядати як ІПСО.

"Національна поліція вже не перший рік стикається з такого роду повідомленнями, напрацьований відповідний алгоритм реагування та такі події. Не виключено, що у такий спосіб ворог намагається дестабілізувати ситуацію у регіонах нашої держави, тож застосовує для цього інформаційно-психологічні спецоперації", - йдеться у повідомленні на офіційному сайті поліції.

За даними правоохоронців, повідомлення про можливе замінування отримали понад півтори тисячі різних об’єктів по всій Україні. В МЗС повідомили, що хвиля "замінувань" пройшла й закордоном - листи з погрозами отримали десятки дипломатичних установ України.

Хвиля "замінування" 14 жовтня

14 жовтня Україною пронеслася хвиля повідомлень про мінування адмінбудівель у різних регіонах. Зокрема, повідомлялося про мінування будинку Вищої ради правосуддя у Києві. У столиці також "замінували" будівлі Міністерства культури та стратегічних комунікацій, декілька навчальних закладів, будівлю Держекспортконтролю. В Ірпені на Київщині через загрозу замінування евакуйовували учнів та викладачів Ліцею №1, що по вулиці Матвія Донцова. 

Повідомлялося про замінування Бердичівської РВА Житомирської області та Васильківської міської ради. В поліції Сумщини також отримали інформацію про "замінування" близько 12 адмінбудівель.

У Львові анонімні повідомлення надходили про мінування будівлі податкової, декількох навчальних закладів, будівлі на площі Ринок та музичного ліцею Соломії Крушельницької. В Запоріжжі повідомили про мінування однієї з райадміністрацій. У Черкасах "замінували" податкову. Повідомляли й про замінування готелю "7 Днів" у Кам'янці-Подільському. У Хмельницькому до поліції надійшло повідомлення про замінування трьох будівель, серед яких державні установи й комунальне підприємство "Хмельницькводоканал".

Підпишіться на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube