Хвиля погроз продовжується: за кордоном "замінували" понад 60 дипустанов України - МЗС

Масована хвиля анонімних повідомлень про замінування не вплинула на діяльність дипломатичної системи України

Хвиля мінування
Скоординовану хвилю анонімних погроз вже розслідують

Хвиля повідомлень про мінування у понеділок, 14 жовтня, пронеслася не тільки територією України, а й закордоном. Понад 60 закордонних дипломатичних установ України отримали анонімні листи про замінування будівель. Ця кількість продовжує зростати. Подібні листи отримали й структурні підрозділи МЗС України. Погрози вже розслідують правоохоронці.

Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ. Очільник МЗС. Андрій Сибіга вже доручив посилити заходи безпеки в українських дипломатичних установах.

Зазначається, що українські дипломати перебувають у тісному контакті з правоохоронцями та органами влади країн перебування для проведення там, де це необхідно, безпекових перевірок. У поодиноких випадках закордонним дипломатичним установам довелося на недовгий час призупинити консульське обслуговування українців, після завершення перевірок роботу відновили.

"Приносимо вибачення громадянам України за незручності. Ваша безпека - це наш пріоритет", - йдеться в заяві МЗС.

Міністерство закордонних справ уточнило, що масована хвиля анонімних повідомлень про замінування не вплинула на діяльність дипломатичної системи України та закордонних дипломатичних установ. Робота продовжується у штатному режимі.

"МЗС України перебуває в контакті з правоохоронними та розвідувальними органами України, іноземними партнерами, працює над зʼясуванням обставин і мети скоординованої хвилі анонімних погроз та її організаторів", - йдеться в повідомленні.

Масоване "мінування" 14 жовтня

14 жовтня Україною пронеслася хвиля повідомлень про мінування адмінбудівель у різних регіонах. Зокрема, повідомлялося про мінування будинку Вищої ради правосуддя у Києві. У столиці також "замінували" будівлі Міністерства культури та стратегічних комунікацій, декілька навчальних закладів, будівлю Держекспортконтролю.

В Ірпені на Київщині через загрозу замінування евакуйовували учнів та викладачів Ліцею №1, що по вулиці Матвія Донцова. Крім того, поліція отримала дані про замінування й ірпінської лабораторії "Нео Лаб" - там також відбулася евакуація.

Повідомлялося про замінування Бердичівської РВА Житомирської області та Васильківської міської ради. В поліції Сумщини також отримали інформацію про "замінування" близько 12 адмінбудівель.

У Львові анонімні повідомлення надходили про мінування будівлі податкової, декількох навчальних закладів, будівлі на площі Ринок та музичного ліцею Соломії Крушельницької. В Запоріжжі повідомили про мінування однієї з райадміністрацій. У Черкасах "замінували" податкову. Повідомляли й про замінування готелю "7 Днів" у Кам'янці-Подільському. У Хмельницькому до поліції надійшло повідомлення про замінування трьох будівель, серед яких державні установи й комунальне підприємство "Хмельницькводоканал".

Нагадаємо, протягом років війни аналогічні повідомлення неодноразово накочувалися хвилями - у серпні 2024, жовтні - листопаді 2023 тощо. Характер повідомлень та спосіб їх розповсюдження свідчить про цілеспрямовану роботу спецслужб РФ, які у такий гібридний спосіб намагаються досягти своїх злочинних цілей для дестабілізації соціальної ситуації в Україні, зазначав тоді омбудсмен Дмитро Лубінець. 

Остання хвиля псевдомінувань накрила Київ 5 вересня. Тоді повідомляли про загрозу вибухів у низки столичних шкіл. 

Підпишіться на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube