У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Марсохід взяв зразок породи розміром з олівець і помістив його в герметичну трубку
Американський марсохід Perseverance зміг із другої спроби добути зразки марсіанського ґрунту. Раніше команда місії не могла точно сказати, чи вийшло взяти проби, але тепер отримала підтвердження.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на NASA.
Марсохід Perseverance взяв породу в ядрі кратера Джезеро, просвердливши отвір у камені. Диспетчери місії в Лабораторії реактивного руху (JPL) NASA в Південній Каліфорнії отримали дані, які підтверджують забір породи. Тепер керн поміщений у герметичну титанову пробірку, яку потім відправлять на Землю. У рамках кампанії з повернення зразків із Марса NASA і Європейське космічне агентство (ESA) планують серію майбутніх місій з повернення пробірок із марсохода на Землю для більш ретельного вивчення. Ці зразки стануть першим набором науково ідентифікованих і відібраних матеріалів, повернутих на нашу планету з іншої планети. Поряд із виявленням і збором зразків гірських порід і реголіту (биті породи й пил) при пошуку ознак древнього мікроскопічного життя, місія Perseverance включає вивчення регіону Джезеро, щоби зрозуміти геологію й давню населеність цього району, а також охарактеризувати минулий клімат планети.
Процес відбору проб почався в середу, 1 вересня. Тоді роторно-ударна дриль на кінці роботизованої руки Perseverance пробурила плоску ділянку скелястої марсіанської поверхні. Після завершення процесу відбору керна маніпулятор переміщував модуль буріння, бур і пробовідбірну трубку таким чином, щоби камера марсохода Mastcam-Z могла відобразити вміст усе ще незапечатаної трубки. Ці зображення потім передавалися на Землю. Лише після того, як диспетчери місії підтвердили наявність серцевинної породи в трубці, вони відправили команду на завершення обробки зразка. 6 вересня о 07:34 за Київським часом марсохід Perseverance переніс пробірку для зразків із серійним номером 266 всередину марсохода, щоби виміряти й отримати зображення ядра породи. Потім марсохід герметично закрив контейнер, зробив ще один знімок і помістив пробірку на зберігання.
«Наша команда Perseverance рада й пишається тим, що система так добре працює на Марсі, і зробила перший крок до повернення зразків на Землю», — йдеться в заяві NASA.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.