Мапа росії з Кримом на телемарафоні: канал, який готував сюжет, прокоментував скандал

У команді телеканалу визнали, що в сюжеті дійсно була зображена карта росії, на якій помилково позначений український Крим

"Ми-Україна", телемарафон, телеканал
Телеканал "Ми-Україна" офіційно вибачився

16 січня, телеканал "Ми-Україна" офіційно визнав, що некоректно зобразив український Крим на мапі, де він начебто є частиною росії, в ефірі загальнонаціонального марафону "Єдині новини". У телеканалі зазначили, що визнають помилку. За словами представників каналу, винуватці понесуть покарання.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному вебсайті каналу. Телеканал "Ми-Україна" офіційно відреагував на інцидент та визнав свою помилку.

"В сюжеті дійсно була зображена карта росії, на якій помилково позначений український півострів Крим. Це груба помилка", - заявили у колективі новинного агентства.

Зазначається, що команда, яка працює над ефіром, визнає свою відповідальність. Наразі ведеться розслідування для встановлення ступеня провини всіх причетних до підготовки та випуску матеріалу. Телеканал обіцяє, що винні особи не уникнуть покарання за свою недбалість.

Телемарафон позначив Крим, як частину росії

У вівторок, 16 січня, під час сюжету про "комунальний колапс у росії" на телеканалі "Ми-Україна" в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" було показано мапу, де окупований Крим позначили, як територію рф. Ця подія сталась о 16:06. В ефір випустили мапу, якою часто користуються російські пропагандисти. У сюжеті йшла розповідь за комунальний колапс, який шириться Росією. Спотворена мапа викликала широкий резонанс в українських ЗМІ та серед глядачів телемарафону.

Рейтинги телемарафону серед українців

За даними з опитуванням КМІС, українці все більше не довіряють національному телемарафону. Соціологи наголосили, що наразі продовжується тренд на зниження суспільної довіри до телемарафону. З травня 2022 року по жовтень 2023-го частка тих, хто продовжує вірити єдиним новинам, впала з 69% до 48%. В грудні-місяці ж лише 43% продовжують довіряти марафону. Водночас до 38% зросла частка тих, хто не довіряє таким новинам. 19% українців не визначились зі своєю позицією.

"Станом на зараз баланс довіри-недовіри залишається позитивним (тобто більше тих, хто йому довіряє, ніж не довіряє). Важливо зазначити, що хоча ті, хто не довіряє Володимиру Зеленському, значно більш критичні до телемарафону, але і серед тих, хто довіряє Зеленському телемарафону довіряють 52% (не довіряють – 29%, не визначилися – 19%)", – повідомляється в дослідженні.

Серед українців знижується довіра до національного телемарафону єдиних новин. Станом на зараз вона впала до 43%. В той же час до 38% зросла частка тих, хто не довіряє таким новинам.

Ще 19% респондентів не можуть визначитися зі своїм ставленням до марафону. Про це свідчать результати нового соціологічного опитування, проведеного Київськім міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube