Мама Грети Тунберг поставила ультиматум Євробаченню. Її підтримали у Швеції

Читать на русском

Понад 1000 представників шведського шоу-бізнесу вимагають не допустити Ізраїль до музичного змагання

Читать на русском
Євробачення
Здебільшого скандинавські зірки виступають з петиціями до Європейської мовної спілки (EBU)

Понад 1000 представників шведського шоу-бізнесу вимагають не допустити Ізраїль до музичного змагання

Все більше знаменитостей вимагають від Європейської мовної спілки (EBU) заборонити Ізраїлю брати участь у пісенному конкурсі "Євробачення-2024", який пройде в травні у шведському Мальме. Петиції вже написали фінські та ісландські зірки. Подібну позицію висловили й деякі представники ірландського шоу-бізнесу. Тепер же понад 1000 музикантів зі Швеції, господарки цьогорічного "Євробачення", підписали відкритий лист до місцевого мовника із закликом дискваліфікувати Ізраїль.

У всіх знаменитостей одна спільна причина - вони вважають, що країна чинить воєнні злочини в секторі Гази.У відкритому листі, опублікованому у шведській газеті Aftonbladet, йдеться, що, дозволяючи Ізраїлю взяти участь, EBU "проявляє подвійні стандарти, які підривають довіру до організації".

"Той факт, що країни, які ставлять себе вище гуманітарного права, запрошуються до участі в міжнародних культурних заходах, применшує порушення міжнародного права та робить страждання жертв непомітними", - йдеться в листі.

Серед підписантів – міжнародно успішні артисти. Серед них є і представники від Швеції на "Євробаченні - Ерік Сааде (2011 рік, посів третє місце) та Малена Ернман (2009 рік, 21 місце). Остання є  також матір’ю кліматичної активістки Грети Тунберг. Свій протест висловили й співачка Робін, гурт Fever Ray, фольклорний дует First Aid Kit. Учасників гурту ABBA, до речі, в цьому списку не має.

Мама Грети Тунберг на "Євробаченні"
Мама Грети Тунберг на "Євробаченні"

Лист від шведів надійшов після аналогічної петиції, підписаної приблизно 1400 артистами з Фінляндії та Ісландії. У відповідь EBU оголосила, що Ізраїль не буде виключений, наголошуючи на аполітичному статусі заходу та стверджуючи, що пісенний конкурс "Євробачення" – це змагання між громадськими мовниками, а не державами.

Виключенням став 2022 рік. EBU заборонила росії брати участь в конкурсі через повномасштабну війну в Україні. Тоді євробоси заявили - участь рф "зганьбить конкурс". Рішення було прийнято виконавчою радою мовної спілки після того, як вона спочатку наполягала на тому, що росія буде допущена до змагань.

Роком раніше, 2021-го, Білорусь не допустили до конкурсу після того, як EBU виключила місцевий суспільний мовник BTRC за порушення правил свободи преси мовної спілки.

Національний мовник Ісландії RÚV заявив, що рішення про участь у "Євробаченні" чи бойкот цьогорічного заходу прийматиме переможець власного пісенного конкурсу Söngvakeppnin, фінал якого пройде на початку березня.

Нацвідбір в Ісландії закінчиться на початку березня
Нацвідбір в Ісландії закінчиться на початку березня

Ізраїль бере участь в конкурсі з 1973-го та чотири рази перемагав. У цьогорічному 68-му "Євробаченні" візьмуть участь 37 країн. Серед сенсацій - Люксембург повернеться після понад трьох десятиліть відсутності. Велике Герцогство було однією з країн, що брали участь у першому "Євробаченні" 1956 року. Країна перемагала в конкурсі п’ять разів.

Востаннє представник від країни виходив на сцену ще минулого століття, 1993 року. Тоді гурт Modern Times посів 20-те місце з 25 можливих. Цього ж року Люксембург представить молода артистка TALI з композицією Fighter. На відміну від скандинавських країн та Ірландії, суспільний мовник Великого Герцогства не планує бойкотувати EBU через Ізраїль.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.