Артисти готові вимагати, щоб суспільний мовник Yle відкликав заявку Фінляндії з конкурсу
Підготовка до пісенного конкурсу "Євробачення-2024", яке пройде в травні у шведському Мальме, йде повним ходом. Деякі країни вже визначились з представниками на конкурсі. В більшості ж тривають національні відбори. В Україні, наприклад, він пройде 3 лютого. Втім, шоу-бізнес Фінляндії підняв гостру тему та поставив організаторів конкурсу в незручне становище. Понад 1400 фінських професіоналів музичної індустрії підписали петицію з вимогою заборонити Ізраїлю брати участь у "Євробаченні" через, за їхніми твердженнями, воєнні злочини в секторі Гази.
Якщо Ізраїль не буде виключений із конкурсу, артисти вимагатимуть, щоб суспільний мовник Yle відкликав заявку Фінляндії з конкурсу. Натомість організатори нацвідбору цієї скандинавської країни заявили - вони стежать за позицією Європейської мовної спілки (EBU), яка проводить конкурс.
Один з авторів петиції, Лукас Корпелайнен, розповів одній з місцевих газет, що для Ізраїлю неприйнятно брати участь в "Євробаченні", щоб покращити свій імідж. Серед знаменитостей, які залишили свій підпис – фінські художники Олаві Уусівірта, Paleface та Аксель Енстрьом. Останній, який виступає під псевдонімом Paradise Oskar, представляв Фінляндію на конкурсі 2011 року та посів третє місце.
Фінські зірки звинувачують Yle у подвійних стандартах, кажучи, що телекомпанія була однією з перших, хто вимагав заборони росії брати участь у конкурсі 2022 року. Через день після того, як рф почала повномасштабну війну в Україні, представник Yle Вілле Вілен заявив, що атака Москви суперечить усім цінностям, які представляють Yle та інші європейські мовники. То ж тепер автори петиції очікують від мовника такого ж активного захисту цінностей і зараз.
Напередодні Вілле Вілен сказав, що ситуація в Ізраїлі та секторі Гази не зовсім така, як в Україні.
"Як би це не було жахливо, це не війна міждержавної агресії, як між росією та Україною", - сказав він фінському таблоїду Ilta-Sanomat минулого місяця.
Тоді ж в EBU оприлюднили заяву, в якій говориться, що "Євробачення" для мовників, а не для урядів. А Ізраїль бере участь у ньому протягом 50 років. Боси конкурсу зазначили, що суспільний мовник Ізраїлю дотримується всіх правил конкуренції, і наполягли, що конкурс був і є неполітичною подією.
До речі, минулого місяця ісландські музиканти висунули подібні вимоги телекомпанії Rúv, яка займається організацією нацвідбору в острівній державі.
За даними міністерства охорони здоров'я території, керованого ХАМАСом, під час ізраїльської військової кампанії в секторі Гази було вбито понад 23 тисячі людей - переважно жінок і дітей. Війна була спровокована після нападу бойовиків ХАМАСу, який Ізраїль, США, Велика Британія та інші західні уряди вважають терористичною організацією, на південь Ізраїлю. Близько 1300 людей - більшість з них цивільні - були вбиті, близько 240 інших були взяті в заручники.
Ізраїль завдав повітряних ударів у відповідь по сектору Гази, перш ніж розпочати наземну операцію з заявленою метою знищити військовий і керівний потенціал ХАМАС, а також звільнити заручників.
Повна блокада сектора Гази ізраїльськими військовими призвела до припинення поставок продовольства, медикаментів і палива. Через це обурення висловили чимало знаменитостей. Серед них, зокрема, і голлівудська акторка Анджеліна Джолі. До речі, 2022-го ексдружина Бреда Пітта оголосила, що йде з посади спеціального представника Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) після більш ніж 20 років роботи з організацією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.