Малюська підтримав мобілізацію засуджених за убивство: Вони ж не метеликів йдуть ловити

Читать на русском

До лав ЗСУ доєднались майже 70 тисяч в'язнів, вони служитимуть в окремих штурмових підрозділах, а потім їх змішають з іншими

Читать на русском
Денис Малюська
Міністр юстиції України Денис Малюська розповів деталі служби в ЗСУ для людей, які прийдуть туди з тюрми

До лав ЗСУ доєднались майже 70 тисяч в'язнів, вони служитимуть в окремих штурмових підрозділах, а потім їх змішають з іншими

Міністра юстиції України Денис Малюська повідомив, що за 10 днів, відколи дозволили мобілізацію засуджених, до лав ЗСУ добровільно доєднались 618 в'язнів. З них планують сформувати окремі штурмові підрозділи, які поки що складаються виключно з осіб, які відбували покарання. Така ідея міністру не дуже подобається. Також він вважає, що варто переглянути заборону служби в армії тим, хто відбуває покарання за убивство. 

У вівторок, 28 травня, Денис Малюська сказав в ефірі національного телемарафону, що засуджені служитимуть у монолітних штурмових підрозділах, а пізніше їх змішуватимуть з іншими. Однак, на його думку, це правило можуть переглянути. Поки що ніхто з в'язнів не перебуває на фронті - усі 618 людей проходять навчання. 

"Станом на зараз це будуть штурмові підрозділи, це будуть підрозділи, які поки що складаються виключно з осіб, які відбували покарання. Тобто це монолітні підрозділи − без змішування з іншими військовими. Я не впевнений, що це найкраща опція, але в цьому питанні покладаємося на військових, бо їм видніше. Ми поки що не дійшли до ведення безпосередньо бойових дій цими підрозділами, іде підготовка. Можливо, ситуація зміниться пізніше. І вибір щодо змішування чи не змішування буде зроблений на іншу користь. Але поки що це окремі підрозділи. Поки що це штурмові підрозділи", − сказав він. 

Також міністр юстиції заявив, що не схвалює заборону на мобілізацію тих в'язнів, які відбувають покарання за убивство. На його думку, засудженим за одне убивство, навіть навмисне, можна дозволити служити. Бо війна - це також убивство, а не полювання за метеликами, і цей негативний досвід може стати у пригоді. 

"З одним убивством - щоб могли мобілізуватися усі. Наші в’язні йдуть воювати не з тим, щоб ловити метеликів, вони йдуть вбивати. І досвід убивства у минулому не завжди є перешкодою, щоб гарно воювати", - сказав Малюська. 

Він пояснив, що обставини убивства бувають різними. Якщо  говорити про вбивства, які не були вчинені з особливою жорстокістю, або це не вбивства двох і більше осіб, то дуже часто це злочини, які вчиняє особа, яка є менш суспільно небезпечною, ніж особа, яка вчинила 3-4 грабежі з використанням, наприклад, холодної зброї.

"Виключно з класичних міркувань. Бо іноді людина втрачає контроль над своїми діями та на певній емоційній хвилі робить те, що робити не повинна. Але після того, як отримує вирок і починає відбувати покарання, її стан психологічний і контроль над собою істотно змінюється − і її суспільна небезпека істотно зменшується у порівнянні з рецидивістами, які зробили професією відбирання грошей з використанням зброї − грабежі, напади на людей", − сказав Малюська.

Мобілізація засуджених

В Україні 27 травня стартував процес мобілізації засуджених. Представники бойових підрозділів у тюрмах вже проводять рекрутинг. На відміну від Росії, Україна не бере до війська убивць і ґвалтівників. Причетність до тероризму, порушення ПДР у нетверезому стані, що спричинило загибель кількох людей, введення в оману суду чи іншого уповноваженого органу - усе ці статті та деякі інші забороняють в'язням служити в армії. 

Вступ до війська для засуджених є добровільним, кожну справу має окремо розглянути суд і дати дозвіл. Також необхідна згода командира військової частини.  Влада України очікує, що така практика підсилить фронт. Думки експертів щодо мобілізації засуджених розділились. Дехто що вони утікатимуть при першій нагоді або ж здаватимуться у полон - бо не мають мотивації.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 17 травня підписав законопроєкт  №11079-1, який дозволяє деяким категоріям ув'язнених приєднуватися до лав Сил оборони. Це робиться, за законом, лише на добровільній основі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.