Максим Жорін: генерали та полковники повинні нести відповідальність за втрати захисників

Екскомандир Азову, заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін прокоментував звільнення з російського полону Максима Бобилева, який, як стверджують бійці, знущався над полоненими азовцями

Максим Жорін
Жорін нагадав, що з полону РФ знову не звільнили жодного бійця Азову, проте звільнений Бобилев (ліворуч від Жоріна), якого підозрюють в катуванні "азовців"

Екскомандир "Азову", заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін наголосив на важливості притягнення до відповідальності командирів вищого рангу за втрати на полі бою, підкреслюючи значення збереження життя особового складу. Він також прокоментував звільнення з російського полону Максима Бобилева, якого підозрюють у співпраці з окупантами. Та нагадав, що з російського полону знову не звільнили жодного бійця "Азову".

Про це він розповів в ефірі програми День.LIVE. За його словами, у його бригаді завжди приділяють велику увагу збереженню життя та здоров’я особового складу, попри складність операцій, які доводиться виконувати.

"Але я б хотів, щоб ми почули про відповідальність командирів і вищого рангу — тих, хто командує секторами. Генерали, полковники. Тому що там теж часто трапляються ситуації, коли вони повинні нести відповідальність, зокрема, за втрати на полі бою" - підкреслив Жорін.

Заступник командира також прокоментував звільнення з російського полону Максима Бобилева (на заглавному фоту ліворуч від Жоріна - ред.), якого бійці звинувачують у знущаннях над полоненими "азовцями". Зокрема, Бобилева підозрюють у співпраці з адміністрацією колонії, де утримували полонених. ГУР вже займається розслідуванням.

"Я сподіваюся, що спецслужби вже з ним працюють, інакше це може спровокувати дії з боку військових та ветеранів. Тому що дуже багато свідчень від тих, хто перебував у полоні, про те, що саме ця людина, співпрацювала (з росіянами, — ред.) і допомагала катувати українських військових", - зазначив Жорін.

Заступник командира також нагадав, що з полону РФ знову не звільнили жодного бійця "Азову", що викликає додаткові питання щодо процесу обміну полоненими та справедливості. За словами Жоріна, процес обміну полоненими просувається дуже складно.

Обміни полоненими

17 липня з'явилася інформація про обмін 95 на 95. Україна звільнила з російського полону воїнів Збройних Сил України, Національної гвардії, прикордонники. Обмін відбувся за допомоги ОАЕ, за посередництва якого йдуть всі останні обміни. Після повернення воїни отримають харчування, чистий одяг, медичну допомогу.

26 квітня Україна повернула з полону ще 44 людини, серед яких - двоє цивільних. Серед звільнених є захисника Маріуполя і "Азовсталі". Деякі потребують лікування, бо ворог катував їх у полоні. Також один з обмінів полоненими відбувся 28 червня, внаслідок якого додому повернулися 10 українців. До цієї події вперше доклав зусиль Ватикан. Президент Володимир Зеленський подякував всім, хто допомагав повернути українців додому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube