У відеозверненні до президента бійці батальйону безпілотних авіасистем Рарог зазначили, що Голішевський є прикладом для всіх і справжнім лідером
Бійці 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, штурмовики якої у грудні 2023 року встановили український прапор на териконі у межах Горлівки, висловилися проти звільнення комбрига Івана Голішевського. Військовослужбовці батальйону безпілотних авіаційних систем "Рарог" записали відеозвернення до президента. У відео бійці заявили, що Іван Голішевський є досвідченим офіцером, бойовим командиром та справжнім лідером 24-ї бригади, і назвали рішення щодо його звільнення великою помилкою.
Відеозвернення було розміщено 15 липня у Telegram-каналі батальйону. Декілька днів тому з'явилася інформація, що полковника Голішевського звільняють через події у Часовому Яру.
"На сьогоднішній день командира [Івана Голішевського] планують усунути з посади командира бригади через те, що він не повів у м'ясні штурми бригаду без належної укомплектованості. Тим самим відмовився від стратегії Російської Федерації. Людський ресурс зараз – найцінніше, що у нас є", – сказав комбат "Рарогу" з позивним "Хасан".
Бійці батальйону також наголосили, що Іван Голішевський є прикладом для них і щиро піклується про долю солдатів. Рішення щодо звільнення Голішевського вони назвали ганебним і прямим саботажем з боку командування.
"Хотіли висловити своє незадоволення тим, що нашого командира бригади знімають з його посади. А звільнення з посади такого бойового командира – це буквально постріл собі в ногу, оркам на радість", – додав інший військовий.
Декілька днів тому журналістка Анна Калюжна з посиланням на заступника командира 206-го батальйону 24-ї бригади Романа Кулика повідомила, що комбрига Голішевського звільняють через ситуацію у Часовому Яру, де бригаді ставлять нереальні завдання, а командирів, які намагаються діяти відповідно до реальних умов, звільняють.
36-річний Іван Голішевський командує 24-ю бригадою з вересня 2022 року. Звання Героя України Голішевський отримав у серпні 2022 року, коли він командував 15-м окремим гірсько-штурмовим батальйоном 128-ї бригади. Його батальйон успішно стримував ворога на луганському напрямку і не дозволив росіянам просунутися далі.
Нагадаємо, що Генеральний штаб за наказом Олександра Сирського вже проведе перевірку у 59 окремій мотопіхотній бригаді після інформації про втрати в ній від парамедикині та захисниці "Азовсталі" "Пташки". В зону відповідальності з'єднання вирушить комплексна робоча група. Її очолить начальник Військової служби правопорядку ЗСУ.
На фоні цього у Збройних Силах України, за дорученням Сирського, завершено розробку та розпочато впровадження комплексної програми дій під назвою "Збереження життя військовослужбовців". Ця ініціатива спрямована на підвищення безпеки та збереження життя українських воїнів на фронті. Важливий аспект реалізації програми - це дії командирів підрозділів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.