Макрон пропонує оголосити перемирʼя у всьому світі на період Олімпіади

Читать на русском

Президент Франції розповів, що сподівається домовитися про припинення вогню в основних конфліктах, які тривають у світі, на час літніх Олімпійських ігор

Читать на русском
Емманюель Макрон
Макрон також хоче перемир'я в Газі

Президент Франції розповів, що сподівається домовитися про припинення вогню в основних конфліктах, які тривають у світі, на час літніх Олімпійських ігор

Президент Франції Емманюель Макрон, який не сумнівається в тому, що Росія атакуватиме Олімпійські ігри в Парижі, висловив надію на досягнення мирової угоди щодо припинення вогню в основних світових конфліктах під час літніх Олімпійських ігор. Він розраховує на підтримку різних партнерів. В тому числі й лідера Китаю Сі Цзіньпіня, до якого планує звертатися щодо підтримки в цьому питанні.

Президент Франції повідомив свої плани щодо майбутніх Олімпійських ігор, які проводить Франція, у великому інтерв’ю RMC і BFMTV. Він підкреслив, що спробує зробити все можливе для "олімпійського перемир’я", узгодивши, що це охоплює конфлікти, такі як війна між Ізраїлем і ХАМАС, війна Росії з Україною та конфлікт в Судані. Він висловив бажання залучити для досягнення цієї мети різних партнерів.

"Лідер Китаю незабаром відвідає Париж. Я звернувся до нього з проханням про допомогу. У 2022 році ми також ставили перед собою аналогічну мету перед зимовими Олімпійськими іграми, які влаштовував Китай... Таким чином, це може стати дипломатичним проривом на користь миру", - зауважив Емманюель Макрон.

Нагадаємо, що Олімпіада-2024 триватиме з 26 липня до 11 серпня. У березні Макрон вже повідомляв, що Франція запропонує Росії припинення вогню в Україні на час Олімпійських ігор. Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю каналам "1+1" і "Ми - Україна". Путін тоді відповів, що не чув таких пропозицій, але готовий їх розглянути "виходячи з інтересів Російської Федерації та ситуації в зоні бойового зіткнення".

Також Інформатор писав, чому на Заході приглядаються до ідеї перемовин і у найближчі місяці. І чому перед Україною може постати складний вибір.

Шанси на припинення війни під час Олімпіади-2024

Деякі історичні приклади дійсно показують, що Олімпійські ігри впливали на певні війни або конфлікти, призводячи до тимчасового припинення воєнних дій або перемир'я. Одним із найвідоміших прикладів стало "Олімпійський перемир'я", яке було оголошено на час проведення Олімпійських ігор у стародавній Греції. Це дозволяло атлетам, глядачам і відвідувачам вільно і безпечно подорожувати до міста Олімпійських ігор, незважаючи на війни і конфлікти, які могли існувати між різними полісами.

Під час Першої світової війни і Олімпійських ігор 1914 року в Лондоні офіційне перемир'я врегульовано не було. Але був встановлений тимчасовий пансіонат воєнних дій, щоб дозволити спортсменам з усього світу взяти участь у змаганнях.

Також існують приклади тимчасового збройного перемир'я під час сучасних Олімпійських ігор. Наприклад, під час Олімпійських ігор 2000 року в Сіднеї, оголошення перемир'я дозволило спортсменам з Південної і Північної Кореї змагатися разом під одним прапором, попри напружені відносини між двома країнами.

Проте, слід зауважити, що Олімпійські ігри в Пекіні (4 лютого - 20 лютого 2022 року) лише скоригували плани нападу РФ на Україну, але не припинили війни на зовсім. Тобто таке вирішення ситуації було частковим і тимчасовим, і воно не призвело до розв'язання конфлікту, а, навпаки, відбулося перед ним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.