Лютий донат: НБУ, United24 та ПриватБанк запустили збір на 10 безпілотників для ЗСУ

Назбирати на 10 безпілотників планують за 8 днів

Лютий донат: НБУ, United24 та ПриватБанк запустили збір на 10 безпілотників для ЗСУ
Так виглядає український дрон "Чаклун", який виробляють в Дніпрі

Національний банк України разом з ПриватБанком та фандрейзинговою платформою United24 запустили благодійний збір під назвою #лютийдонат. У планах зібрати на 10  безпілотників "Чаклун", які передадуть для ЗСУ.

Про це пише пресслужба НБУ.

"Вже рік триває повномасштабна війна росії проти України. Кожен день цього року був для нас лютим. Лютими стали і ми. Ми конвертуємо нашу лють до агресора в конкретну допомогу нашим захисникам і захисницям", — йдеться в повідомленні. 

Щоб придбати один дрон-розвідник потрібно – 1,032 млн грн. Сума чимала, а часу зовсім мало. Збір триватиме лише до 5 березня й щоб встигнути назбирати на 10 "Чаклунів" НБУ, ПриватБанк та United24 приготували для учасників збору подарунки. Відтак, ті, хто задонатить більш ніж 300 гривень зможе виграти один  із наборів монет "Державні символи України", або одну з 12 пам'ятних монет "Архістратиг Михайло", або одну із семи банкнот номіналом 100 грн за підписом голови НБУ Андрія Пишного.

"Ми запрошуємо кожного приєднатися до благодійного збору коштів та зробити #лютийдонат. Щоб підтримати нашу благодійну акцію, ми підготували дійсно цікаві, цінні та неординарні подарунки", – зауважив Голова НБУ Андрій Пишний.

Є й інший спосіб отримати один з наборів пам’ятних монет "Державні символи України". Його обіцяють тому, хто пожертвує найбільшу суму одним платежем. В разі, якщо таких людей буде кілька - набір монет розіграють серед учасників, а переможців оголосять 15 березня.

Всі донати надходитимуть на спецрахунок НБУ для сил оборони. Детальніше про умови участі тут.
 

Характеристики "Чаклунів"

Безпілотники "Чаклун" зроблені в Україні. Їх виробляють в Дніпрі команда із  Федерації авіамодельного спорту. "Чаклуни" здатні перебувати в повітрі 60 хвилин та літати на відстань до 100 кілометрів. Вони мають функцію автономного польоту, яка допомагає летіти по заданих координатах на відстань до 50 км і знімати на камеру все, що відбувається внизу. Для цього апарат підключають до ноутбука за допомогою кабеля і програмують маршрут.  Модель порівняно дешева та проста у використанні: її можна запускати з рук та приземляти у ручному режимі за допомогою пульта. А ще ремонтувати в польових умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube