"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Звіт склали 234 експерти з 66 країн
Люди безпрецедентними темпами змінюють клімат Землі, і на думку експертів потрібно скоротити викиди шкідливих речовин в атмосферу. Це дозволить утримати глобальну температуру в межах норм, встановлених Паризькою кліматичню угодою.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Dpa .
«Масштаби нещодавніх змін у кліматичній системі в цілому і нинішній стан багатьох аспектів кліматичної системи безпрецедентні протягом багатьох століть або багатьох тисяч років», - йдеться у звіті.
Автори переконані, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері у 2019 році була найвищою за останні 2 млн років, а глобальна температура поверхні землі з 1970 року збільшувалася швидше будь-яких інших п'ятидесятирічних періодів в історії за останні 2 тисячі років.
Група експертів наводить інші зміни, зумовлені діяльністю людини. Наприклад, що середньорічний рівень морського льоду в Арктиці в період з 2011 по 2020 рік був найнижчим з 1 850 року, а глобальний рівень моря з 1900 року підвищувався швидше, ніж принаймні, за останні 3 000 років.
Людський вплив, є головною рушійною силою відступу льодовиків по всьому світу за останні три десятиліття, танення гігантського крижаного покриву Гренландії і зменшення весняного снігового покриву у Північній Америці.
«Тривожні дзвінки оглушливі, і докази незаперечні. Якщо ми об'єднаємо сили зараз, ми зможемо запобігти кліматичній катастрофі», - сказав генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш після публікації звіту.
Згідно з прогнозами, збільшення глобальної температури перевищить поріг, передбачений Паризькою кліматичною угодою. Якщо в наступні десятиліття не буде різкого скорочення викидів вуглекислого газу. В такому випадку планеті загрожуватимуть посухи і повені, рівень моря підніметься, арктичний лід зменшиться, і багато рослин і тварини не можуть адаптуватися.
«Глобальна температура буде продовжувати підвищуватися, принаймні, до середини століття при всіх розглянутих сценаріях викидів», - уточнили експерти, маючи на увазі моделювання нових кліматичних моделей, які оцінюють вплив різних темпів майбутніх річних викидів, від високих до низьких.
Згідно зі сценарієм з високими викидами, глобальна температура зросте на 5,7 градуса до кінця сторіччя. З низькими викидами, до 2100 року ця кількість може зберегтися на рівні від 1 до 1,8 градуса.
Зазначимо, друга і третя частини звіту, вихід яких очікується у 2022 році, зосередяться на питаннях наслідків, адаптації та вразливості до зміни клімату, а також розглянуть зусилля щодо пом'якшення наслідків впливу людини на зміни клімату Землі.
Нагадаємо, Україна почала жити в борг у природи: використовували більше ресурсів, ніж навколишнє середовище може відновити за рік. Крім того, ЄС розробив масштабний план з боротьби зі зміною клімату .
Також Інформатор писав, що Україна посилить свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .