Резиденцію для Лукашенка будують у селищі Червона Поляна - на елітному гірськолижному російському курорті
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко будує поблизу Сочі на півдні Росії величезну резиденцію. Будівництвом займається приватна компанія, пов'язана з Лукашенком. Маєток буде розкішним - окрім головної будівлі для власника також зводять три VIP-котеджі, готель, ресторанний комплекс, спортивна інфраструктура та будівля охорони.
Про це пише The Insider. Зазначається, що про резиденцію стало відомо завдяки спільному розслідуванню журналістів Belsat та об'єднання колишніх білоруських силовиків BELPOL.
Резиденцію будують на ділянці площею 97 248 кв. м у селищі Червона Поляна - на елітному гірськолижному російському курорті. Ділянка, про яку йдеться, знаходиться у власності Республіки Білорусь. Як стверджують розслідувачі, вона була придбана владою Білорусі в обмін на білоруські землі, віддані Росії після ратифікації угоди про взаємну передачу у власність земельних ділянок від 28 травня 2009 року.
"BELPOL стверджують, що новий комплекс будується для Лукашенка, оскільки у схемі купівлі-продажу та будівництва задіяні його найближчі компаньйони та "гаманці" ", - йдеться в повідомленні ЗМІ.
Повідомляється, що резиденція Лукашенка обіцяє бути розкішною - стіни з монолітного залізобетону, позолочені ручки на дверях, басейни, кухні, ресторани, особистий кабінет і "озброєна до зубів охорона". Третину площі забудови займає об'єкт "головна будівля", проєктований для господаря. У ній розташується гардеробна, банкетний зал, кухня для холодних і кухня для гарячих страв, їдальня, вітальня, ванна (адаптована для маломобільних осіб), кінотеатр, охорона й робочий кабінет.
На підземному поверсі - басейн, російська і турецька лазня, масажна, фітнес-зал, службова кімната охорони, пральня, серверна і навіть кімната для лиж. Нагорі садиби - вітальня площею 62 квадрати, 20-метрова лазня. Дві менші спальні по 36 кв. м кожна, і головна - на 55 метрів.
Під головною будівлею запроєктовано три VIP-котеджі - по 730 кв. м кожен. Один із них адаптований для проживання маломобільних осіб. Вони обладнані басейнами, їдальнею, трьома спальнями тощо.
На карті ділянки є й готель усього на чотири номери площею 348 кв. м. Тут поверх під землею - для персоналу. На першому поверсі - фойє, туалети й зона ресепшена, а також 74-метровий зал для обідів, розрахований на 24 персони. На другому - чотири номери, кожен - 47 квадратів.
На території знаходиться також ресторанний комплекс, більший за готель. Окрім того, передбачена спортивна інфраструктура, пункт пропуску, гараж і будівля охорони з шістьма ліжками в зоні для відпочинку та кімнатою для зброї.
У Belsat вважають, що цей маєток Лукашенко буде використовувати після того, як залишить президентську посаду - добровільно чи вимушено. А будувати резиденцію за межами Білорусі Лукашенко вирішив, очевидно, після виборів та подальших протестів 2020 року. Розслідувачі кажуть, що будують резиденцію "тихо, через фірму-прокладку, за високим парканом, і бояться, щоб відомості про призначення не потрапили у ЗМІ".
На початку цього року Олександр Лукашенко підписав поправки до закону про президента. Вони передбачають довічні гарантії очільнику Білорусі. Серед них, зокрема, є гарантії на недоторканність, довічну охорону, утримання та право на державну нерухомість після відставки. Також ці поправки не дадуть людям, молодшим за 40 років, стати президентом республіки.
Окрім того, президент Білорусі, який припинив виконання своїх повноважень, матиме недоторканність, "не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за дії, вчинені у зв’язку зі здійсненням своїх повноважень президента", його не можна буде затримувати чи судити у зв’язку з цим; крім того, члени його сім'ї також матимуть такий імунітет. Також зміни в законі передбачають, що президент після закінчення терміну безоплатно отримає у власність нерухоме майно державної власності для проживання, у тому числі "земельну ділянку з розташованими на ній капітальними будівлями, ізольовані приміщення, інше нерухоме майно" та "рухоме майно, пов’язане з поліпшенням та експлуатацією нерухомого майна", при цьому він не буде платити прибутковий податок з цього майна.
Нагадаємо, Лукашенку здалося, що представники опозиції прагнуть захопити певний район Білорусі й запросити туди війська НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.