"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Литва вже надала Україні понад 1 мільярд євро допомоги, половина з якої – військова
Литва, в рамках підтримки України, планує закупити близько 3000 FPV-дронів місцевого виробництва. Очікується, що безпілотники будуть передані українським військовим уже цього року. Це стане суттєвим доповненням до вже наданої допомоги, яка перевищила 1 мільярд євро, половина з якої - військова.
Про це повідомила прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте на прес-конференції з українським прем'єром Денисом Шмигалем, який прибув 5 квітня з візитом до Литви.
"Ми повинні й надалі допомагати українським військовим на фронті, тому Литва віддала 35 млн євро на чеську ініціативу із закупівлі боєприпасів. Ми також домовилися з міністром національної оборони про те, що Литва незабаром закупить приблизно за 2 млн євро близько 3 тисяч литовських безпілотників FPV", - сказала прем'єр Литви.
Варто зазначити, що напередодні Шмигаль відвідав Латвію. Під час візиту стало відомо, що Латвія готує новий пакет військової допомоги для України, а також передасть перші дрони в рамках "коаліції дронів" і зробить свій фінансовий внесок у чеську ініціативу, яка передбачає закупівлю боєприпасів для України. Перед цим він провів переговори у Естонії.
Ще на початку лютого цього року Литва передала Україні чергову партію військової допомоги з системами детонації та пострілами до гранатометів. Зокрема, до пакета допомоги увійшла понад тисяча пострілів до шведського ручного протитанкового гранатомета "Карл Густав". Також українцям передали системи дистанційної детонації RISE-1.
Також Литва зацікавлена співпрацювати з Україною в галузі оборони. Зокрема, йдеться про спільні дослідження та розробки у сфері оборонної промисловості. Київ та Вільнюс розвивають партнерство в цьому напрямку.
Нагадаємо, що на днях Сирський та Умєров привітали нового голову Міноборони Литви Лаурінаса Кащюнаса та запросили його до Києва. Раніше Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив про бездіяльність ЄС щодо питання війни в України. На його думку, нескінченні дебати без прийняття рішень послаблюють Європу. А всі нав'язані "червоні лінії" можна легко зруйнувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.