У Вільнюсі напали на соратника Навального: президент Литви відреагував та звернувся до путіна

Читать на русском

У Леоніда Волкова зламана рука і травмована нога, він не може ходити

Читать на русском
Леонід Волков
У Литві невідомі напали з молотком на соратника Навального Волкова

У Леоніда Волкова зламана рука і травмована нога, він не може ходити

Увечері 12 березня на колишнього главу штабів Олексія Навального - Леоніда Волкова напали біля його будинку у Вільнюсі. Нападник щонайменше 15 разів ударив Волкова молотком, у опозиціонера зламана рука і травмована нога, він не може ходити. Президент Литви Гітанас Науседа припустив, що на Волкова напали під впливом Кремля.

Про це повідомила прессекретарка Олексія Навального Кіра Ярмиш. За її словами, чоловікові розбили молотком вікно в машині і розпилили в очі сльозогінний газ, після чого нападник почав бити Волкова молотком. Унаслідок отриманих травм чоловіка забрала карета швидкої допомоги.

Сам Волков близько 1:52 13 березня записав відео в соцмережах, де повідомив про свій стан після нападу. Чоловік зазначив, що вже перебуває вдома, також у нього зламана рука, і що його разів 15 ударили по нозі.

"З мене хотіли зробити відбивну, натурально, молотком для відбивних. Людина прямо біля будинку у дворі напала на мене, разів 15 ударила по нозі. Нога при цьому чомусь залишилася ціла. Ходити боляче, але кажуть, що перелому немає, зламав зате руку", - заявив він.

Варто зазначити, що за кілька годин до нападу Леонід Волков в інтерв'ю Медузі повідомив про загрозу безпеці для команди Навального. "Нас усіх повбивають", - сказав він.

Президент Литви прокоментував напад на Леоніда Волкова і заявив, що путіна тут "ніхто не боїться". Гітанас Науседа впевнений, що на Волкова напали у Вільнюсі за вказівкою Кремля.

"Немає сумнівів, що такі речі плануються заздалегідь... Зрозуміло, що такі речі плануються, і ми не повинні дивуватися. Але я хочу чітко заявити, що служби дадуть оцінку, проведуть розслідування і, я сподіваюся, знайдуть винних. Путіну я можу сказати тільки одне - тут вас ніхто не боїться", - сказав Науседа під час свого візиту до Франції.

Напад на Волкова розслідує антитерористичний підрозділ поліції Литви Aras. Заступник генерального комісара поліції Саулюс Тамулявічюс повідомив, що слідство розглядає кілька версій того, що сталося.

Вбивство та похорон Навального

Про смерть Олексія Навального у виправній колонії у Харпі стало відомо вдень 16 лютого. Адміністрація колонії стверджувала, що після прогулянки 47-річному опозиціонеру стало погано і він помер, попри зусилля медиків. При цьому тіло політика віддали його сім'ї лише на восьму добу після смерті. З літа 2022 Олексія Навального регулярно тримали у ШІЗО, а останні півроку життя послідовно ізолювали. У грудні 2023 року Навального таємно етапували до колонії особливого режиму у селищі Харп на Ямалі, що за полярним колом.

Похорон Навального відбувся 1 березня. Черга з охочих попрощатися з Олексієм розтягнулася на декілька кілометрів. Російського політика поховали на Борисівському цвинтарі в москві. Коли труну з Навальним опускали у могилу і батьки попрощалися з ним, оркестр грав пісню "My Way" Френка Сінатри. Крім цього хіта під час прощання на цвинтарі прозвучала фінальна тема з "Термінатора-2", який був улюбленим фільмом Навального.

29 лютого, соратники Олексія Навального повідомляли про складнощі з організацією похоронного процесу у москві. Ритуальні служби відмовилися транспортувати тіло політика до церкви ікони Божої Матері "Утамуй мої печалі" у районі Мар’їно, де сьогодні все-таки відбулася церемонія відспівування. Поліція встановлювала камери стеження та ґрати навколо майбутнього похорону.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

На зʼїзді депутатів сепаратистського регіону Молдови була прийнята резолюція, яка звертається до Росії, зокрема до Путіна, з проханням про «захист» у зв'язку з посиленням тиску з боку Кишинева. Інститут вивчення війни повідомив, що Придністровські лідери спеціально використовують термін «захист», можливо, з метою спровокувати військову ескалацію. Щоб розібратися у цьому питанні, ми звернулися до українського політолога Андрія Золотарьова. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.