Літаки, квартири, земля: ВАКС націоналізував майно гауляйтера Запоріжжя Балицького на понад 120 млн грн

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції щодо націоналізації активів колаборанта Євгена Балицького

Євген Балицький, СБУ
Загальна вартість націоналізованого майна Балицького перевищує 120 млн грн

Українська Служба безпеки націоналізувала раніше заарештоване майно гауляйтера Запоріжжя Євгена Балицького на загальну суму понад 120 мільйонів гривень. Вилучене майно охоплює різноманітні активи, якими колишній колаборант має через свою родину. Крім того, СБУ націоналізувала 100% статутного капіталу шести підприємств у тимчасово окупованому Мелітополі. Серед них – місцева телерадіокомпанія, яка працює на агресора.

Про це повідомляє СБУ. За даними спецслужби частина націоналізованого майна перебуває на тимчасово окупованій частині Запорізької області. За даними СБУ, мова йде про п'ять легких літаків, три квартири, особистий будинок, дві земельні ділянки та чотири автомобілі преміумкласу, зокрема моделі Lexus та BMW.

"За матеріалами Служби безпеки Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України активів колаборанта Євгена Балицького", - повідомляє СБУ.

Між іншим, серед націоналізованих активів — компанія у Києві, яка спеціалізується на ремонті та обслуговуванні літаків, а також різні нерухомі об'єкти й автомобілі класу "люкс".

В СБУ нагадали, що наприкінці червня 2023 року, засуджений заочно гауляйтер Запорізького регіону Євген Балицький отримав покарання у вигляді 15 років позбавлення волі та конфіскацію майна, відповідно до рішення суду.

Тоді суд визнав його винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 (участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 2 ст. 110 (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб).

За даними слідства, колишній народний депутат від "ОПЗЖ" Балицький був одним із перших, хто публічно висловив підтримку повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Пізніше його призначили "очільником" окупаційної адміністрації в тимчасово захопленій частині Запорізької області.

Чим відомий Балицький

Євген Балицький, народний депутат двох скликань та впливовий бізнесмен, відомим як один із найбільш впливових осіб у Мелітополі. З самого початку російської агресії у 2022 році він виступав на підтримку загарбників.

Балицький народився у 1969 році в Мелітополі. Після закінчення Тамбовського вищого військового авіаційного інженерного училища в Росії у 1991 році та 4-річної служби в Збройних Силах України, він активно включився у сімейний бізнес. Родина Балицьких стала відомою у Мелітополі завдяки своїм підприємствам у сферах машинобудування, нерухомості, реклами та медіа.

Євген Балицький був співвласником і керівником різноманітних підприємств, включаючи радіостанцію "Південний простір", пивоварний завод, а також компанії з торгівлі та виробництва. Він також здобув популярність у бізнесі через успішні інвестиції у виробничі підприємства та нерухомість.

З 2022 року, разом зі своїм батьком, Балицький став власником мелітопольського заводу підшипників ковзання, а також ряду інших підприємств у різних галузях. Його родина також мала деякі спільні підприємства, такі як торгові компанії та виробництво.

Проросійські погляди Балицького

У січні 2020 року Балицький дав інтерв'ю, у якому висловив думку, що Україна має прийняти факт втрати Криму та Донбасу. Він пояснив свою позицію тим, що часто перебував в Криму, де проживали його сини, і мав контакт з численними місцевими жителями. Він вважає, що "Крим не повернеться", і закликав Україну офіційно припинити боротьбу за цю територію.

25 лютого 2022 року російські війська ввійшли в Мелітополь, а 1 березня місто було окуповано. 12 березня окупанти "призначили" тимчасовим мером Галину Данильченко, яка має зв'язки з Балицьким.

У березні Балицький дозволив окупантам транслювати передачі з пропагандистського каналу "Росія 24" на своєму каналі "МТВ-Плюс" у Мелітополі. До 2020 року цей канал транслював передачі з проросійських NewsOne і "Наш".

9 травня росіяни призначили Балицького головою "Запорізької військово-цивільної адміністрації" на окупованій території.

26 травня СБУ оголосила про підозру Балицькому за колаборацію з російськими окупантами. Він підозрюється в передачі незаконної влади над агропромисловими комплексами та зерновими терміналами на окупованій території.

24 червня стало відомо, що у Мелітополі партизани запропонували винагороду в десять тисяч доларів за голову Балицького.

У липні Головне управління розвідки МО України повідомило, що Балицький є куратором процесу викрадення українського зерна через порти окупованої частини Запорізької області.

1 серпня 2022 року Балицький відкрив у Мелітополі пропагандистський канал "ЗаТВ".

8 серпня Балицький, як керівник російської окупаційної влади в Запорізькій області, підписав розпорядження про підготовку до референдуму щодо приєднання окупованої території до Росії.

Нагадаємо, в ЄС хочуть конфісковувати активи російських олігархів на користь України. Також повідомлялося, що САП хоче конфіскувати активи керівника сервісного центру МВС на Дніпровщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube