Франція може отримати роздроблений парламент після другого туру виборів
Партія Марін Ле Пен вийшла на перше місце у першому турі парламентських виборів у Франції, але її шлях до абсолютної більшості у парламенті залишається невизначеним. Водночас після другого туру виборів парламент у Франції ризикує стати дуже роздріблений політичними силами.
Як повідомляє Financial Times, після другого туру висока ймовірність "підвішеного парламенту", що може дати президенту Еммануелю Макрону підстави ініціювати нові вибори через рік. Ключовою дилемою другого туру є питання, чи об'єднаються центристські (які підтримує Макрон) та ліві кандидати проти правих у так званих "трикутниках" — 130 округах, де змагаються представники трьох політичних блоків.
Ідея полягає в тому, що якщо один із кандидатів — представник Макрона чи лівих — зніме свою кандидатуру, то другий матиме більше шансів обійти кандидата від Ле Пен. Однак навіть якщо Макрон і ліві зможуть домовитися з цього питання, Франція все одно може отримати роздроблений і "підвішений" парламент після другого туру виборів.
Явка на нинішніх виборах стала рекордною у Франції за останні роки – віддати свої голоси за партії прийшли 66,7% виборців. Це рекорд із 2002 року.
За попередніми підсумками першого туру "Національне об'єднання" розраховує на 240–270 із 577 місць у парламенті, що забезпечить партії відносну більшість. "Новий народний фронт" отримає 180-200 депутатських місць, а коаліція Макрона - від 60 до 90.
Президент Макрон та інші опоненти вже розробляють стратегію, щоб не допустити ультраправу партію до влади. Як стало відомо, альянс "Разом за республіку" зніме з другого туру виборів близько 60 своїх кандидатів, які посіли треті місця.
Вирішальним стане другий тур виборів, коли остаточно стане зрозумілим, як розподіляться депутатські мандати. Він пройде 7 липня.
9 червня президент Франції Емманюель Макрон розпустив Національну асамблею — це сталося одразу після виборів до Європарламенту, на яких перемогу здобули праві сили. Глава держави заявив, що країна опинилася на порозі громадянської війни, яку можуть спровокувати ультраправі та ультраліві політичні блоки.
Як пише Financial Times, такий крок обурив громадськість, але Макрон назвав це "моментом прояснення" для громадян, щоб вони обрали, кого хочуть бачити в парламенті. Крім того, як пише Bloomberg, лідер країни призначив вибори в на тлі заворушень у Новій Каледонії через його реформу виборчих прав, та ще й прямо перед Олімпіадою в Парижі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.