Триває ідентифікація пенсіонерів: кого стосується, які терміни і чи можна втратити пенсію

Читать на русском

Ідентифікацію можна пройти дистанційно

Читать на русском
Деяким пенсіонерам потрібно пройти ідентифікацію
Деяким пенсіонерам потрібно пройти ідентифікацію

Ідентифікацію можна пройти дистанційно

Влітку стало відомо, що деяким пенсіонерам, щоб не залишитися без пенсійних виплат, потрібно пройти так звану ідентифікацію. Вона триває до 31 грудня 2023 року. Тобто до кінця року виплатні картки не блокуватимуть. Кому саме з пенсіонерів потрібна ідентфікація і як її пройти?

Пенсіонери, які набули статусу переселенців до 24 лютого 2022 року, повинні пройти так звану ідентифікацію до 31 грудня 2023 року. Це зумовлено змінами, що сталися у законодавстві влітку поточного року. Щоб не позбутися пенсійних виплат у майбутньому, такі люди повинні до кінця року звернутися до будь-якого відділення «Ощадбанку». При собі необхідно мати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • банківську картку, на яку нараховується пенсія.

При цьому йдеться виключно про тих пенсіонерів-переселенців, хто отримує пенсію або інші соціальні виплати через «Ощадбанк» (крім виплати на проживання). Наприклад, ідентифікацію не треба проходити особам з інвалідністю І групи та особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) потребують постійного стороннього догляду і отримують пенсію через «Укрпошту».

Ідентифікацію не потрібно проходити також пенсіонерам, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) після 24 лютого 2022 року. Слід звернути увагу на те, що ідентифікацію можна пройти дистанційно через особистий кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Зробити це можна лише за допомогою сервісу «Дія.Підпис», тобто знадобиться так званий електронний ключ.

Як отримати Дія.Підпис

  • Авторизуйтесь у застосунку Дія.
  • Перейдіть до Меню – Дія.Підпис.
  • Натисніть Створити.
  • Підтвердьте особу через перевірку за фото, NFC або BankID.
  • Придумайте 5-значний код для Дія.Підпису.
  • Тепер можна підписувати документи в Дії та онлайн.

Віддалена електронна ідентифікація здійснюється шляхом авторизації одержувача (без його особистої присутності) в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID). Така можливість прирівнюється до фізичної ідентифікації одержувача.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.