Командири "Азову" розповіли, як йде визволення полонених, реабілітація повернених та як "Азов" б’є рашистів
Наразі офіцерський склад «Азову» головним своїм завданням ставить повернення до України всіх полонених та реабілітацію повернених. Командири повністю підключилися до цього процесу разом з державними органами влади. На пресконференції 6 жовтня командири полку «Азов»,, розповіли, як зараз воює полк, як йде визволення полонених та реабілітація тих, хто повернувся. А також пояснив, чому зараз не можна розповідати всього про російські тортури у полоні.
«Наразі структура полку являє собою бойову-тактичну групу, в яку входить 4 тактичні роти, мінометна батарея, взвод вогневої підтримки, група розвідки, управління та підрозділи забезпечення. В умовах сучасної війни нам не вистачає танків та артилерії. Для того, щоб бути автономними у своїх діях. І мати можливість вести бойові дії на суходолі. Тому ми відновлюємо підрозділи танкової роти , зенітно-ракетного дивізіону, та артилерійського дивізіону. І чекаємо на озброєння та техніку, які нам обіцяли. Друге по пріоритету - це безпілотні літальні апарати та зв’язок. З ними результати робіт з артилерією мають найвищі показники. На даний момент вже 25 військовослужбовців «Азову», які були поранені і евакуйовані гелікоптерами з Маріуполя встали до строю і виконують бойові завдання. Наразі полк «Азов» має свою зону відповідальності на південному напрямку. Та успішно веде бойові дії. Так, ми маємо втрати, але втрати противника в рази більше», - розповів виконувач обов’язків командиру полку «Азов» Микита Надточий.
«Головне, що відбулося після нашого обміну – це старт великого процесу по поверненню оборонців Маріуполя. І весь офіцерський склад, який вийшов з полону активно працює з координаційним штабом щодо повернення полонених. Головне, що всі повинні знати – процес іде. Вже за той короткий час з нашого повернення, проводяться необхідні заходи по налагодженню процесу найшвидшого відновлення повернутих з полону бійців. Ми відчули безпрецедентну і одностайну підтримку від нашої країни. І це дійсно допомагає, як в реабілітації бійців, так і в їхньому бажанні повернутися якнайшвидше на фронт. І боронити країну. Я хочу наголосити – наша війна ще не закінчилась. Наша війна не закінчилась в Маріуполі, наша війна триває досі. У полоні, на полі бою та в процесі відновлення. Бо це наш шлях. Наш шлях – захист Батьківщини та нашої нації. Наша мета – це перемога. Проте вона не дається просто так. Азовській підхід – це не жертовність. Це, в першу чергу професіоналізм, високі стандарти , самовіддана боротьба на користь нашої країни», - сказав начальник штабу полку «Азов» Богдан Кротевич.
«Продовжуємо займатися забезпеченням потреб полку. Це матеріальна допомога, реабілітація, лікування, підтримка родин Ми співпрацюємо з органами влади, волонтерами, і глибоко вдячні за цю допомогу. Станом на зараз в лікувальних закладах України перебуває більше ста «азовців». Для кожного складений свій план реабілітації. Паралельно проводяться юридичні процедури з відновлення документів. Разом із патронатною службою ми опікуємось кожним бійцем. Реабілітація це довгий і високовартісний процес. Але разом з державою та небайдужими людьми ми робимо все, аби поставити бійців до строю якомога швидше. Ще головне із завдань - забезпечити житлом «азовців», які втратили його в Маріуполі. За найменшими підрахунками, це більше 50 квартир», - розповів заступник командира полку «Азов» із тилового забезпечення Іван Ігнатьєв.
«Ми бачимо що існує великий інформаційний запит до нас. Є багато сентативних питань, які стосуються бойових дій як в Маріуполі, як в полоні, так і поверненні додому. Не всі зараз, хто повернувся, готові до спілкування на ці чутливі теми. Це болючі переживання і є власні травми, багато інших причин. Тобто, я прошу ставитися до цього з розумінням. Бійці, які займаються зараз реабілітацією, для них перший пріоритет - це спілкування з рідними та близькими, а вже потім зі ЗМІ. Реабілітація це тривалий процес, у кожного він індивідуальний залежить від персональних особливостей і стану людини. І він повинен бути доведеним до кінця. Висмикувати з цього процесу людину для того, щоб зробити сюжет – це не правильно. Ми розповімо правду. Згодом. Ми всі повернулися в іншу країну, яка стала до одностайної боротьби, яка підтримує не тільки нас, а всю Україну», - додав т.в.о. заступника командира полку «Азов» по роботі з особовим складом Ілля Самойленко.
«Є в суспільстві думка, якщо не висвітлювати те, що відбувається і ті тортури що відбуваються в полоні, то нічого не зміниться. Мовляв, якщо робити медійно, то буде тиск на росію і росія змінить своє ставлення стосовно своїх тортур. Ми, як люди, які вийшли з полону, скажемо так – росія не керується думкою світу, іноді логічною думкою. Але зараз з нами усіма, хто виходить з полону працює Генеральна прокуратура України, представники місії ООН, представники СБУ, представники ГРУ. Вони всі збирають свідчення. Передають їх у всі, абсолютно всі керівні органи різних держав, ООН, Европарламент, США і далі. Просто це не висвітлюється для того, щоб бійці, котрі знаходяться зараз в полоні, від цього не постраждали. А вони можуть від цього постраждати. Коли задаєте питання бійцю стосовно тортур, то не забувайте, що у 2,5 тисяч захисників Маріуполя ще є тисячі сімей. Матері, жінки, діти. І коли вони чують відповіді про те, що відбувається там, в полоні, це на них такий тиск, який я раніше сам не розумів», - підсумував Богдан Кротевич.
21 вересня Україна повернула з російського полону 215 людей, серед яких 124 офіцери. Майже всі звільнені знаходяться на території України, окрім п’ятьох командирів «Азова», які, згідно з домовленостями, досягнутими раніше з Президентом Реджепом Таїпом Ердоганом, перебувають у Туреччині під його особистими гарантіями захисту. Вони будуть там знаходитися до кінця війни. Володимир Зеленський зазначив, що нині в Туреччині вони в безпеці, а наступний крок – це їхнє повернення на батьківщину.
29 квітня, під час багатоденного оточення «Азовсталі», командир української 36-ої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина) звернувся до президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. Він попросив застосувати до них процедуру "екстракшн" та вивезти на територію Туреччини. Він зазначив, що на "Азовсталі" знаходиться 600 військовослужбовців, які мають поранення різного ступеню. Також є поранені цивільні особи, яким необхідна допомога.
18 серпня у Львові відбулася тристороння зустріч Володимира Зеленського, Реджепа Таїпа Ердогана та Антоніу Гутерреша. Президент Туреччини Реджеп Ердоган після зустрічі у Львові розповів, що під час переговорів із Президентом України Володимиром Зеленським та Генеральний секретарем ООН Антоніу Гутеррешем йшлося про обмін військовополоненими.
Результат весь світ побачив 21 вересня. Президент України Володимир Зеленський подякував Президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за провідну роль у звільненні з російського полону українців.
Як раніше повідомляв Інформатор, Україна повернула з полону 215 захисників, серед яких 108 бійців полку "Азов". Їх обміняли на зрадника та кума путіна Віктора Медведчука. Також звільнили 10 іноземців-захисників України. 2 жовтня очільник Офісу Президента України Андрій Єрмак перебував з візитом у Туреччині. Там він зустрічався з радником Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном і речником Ердогана Ібрагімом Каліном. Звісно ж, йшлося про війну. Інформатор зібрав думки експертів, щодо того, що могло бути предметом обговорення.
Тетяна Самойлова