Головна
Україна
Політика
00:40, 22 Вересня
Информатор UA

Интро

Україні вдалось повернути з полону підполковника Нацгвардії України, командира окремого загону спеціального призначення "Азов" Дениса Прокопенка з позивним "Редіс". Також повернули додому командира 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Сергія Волинського з позивним "Волина". Про це повідомляє Інформатор. Прокопенко захищав Україну ще за часів АТО у складі . Він показав себе як лідера і досить швидко став командиром взводу, роти, а згодом батальйону. Восени, у 2017 році його призначили командиром Окремого загону спеціального призначення . З перших днів повномасштабної війни Прокопенко захищав Маріуполь від рашистів. За словами командувача ЗСУ Сергія Наєва, під час оборони Маріуполя він "відзначився ефективними діями з відбиття атак ворога". На 86-й день кругової оборони міста, коли захисники утримували "Азовсталь", Прокопенку надійшов наказ від вищого військового керівництва про збереження життя та здоровя військовослужбовців гарнізону. 20 травня вони припинили оборону міста, а першочергові вимоги про евакуацію цивільних, поранених та загиблих було виконано. Сергій Волинський - український військовий, майор, з 13 квітня 2022 року в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти. До 2014 року він служив у лавах морської піхоти в Криму. Після окупації Криму разом із побратимами, які не зрадили присягу, повернувся на материкову Україну і продовжив службу в Миколаєві, у підрозділі морської піхоти. Брав участь в антитерористичній операції на Донбасі. Після початку широкомасштабного вторгнення захищав Маріуполь. Потрапив у полони разом з іншими захисниками "Азовсталі". Кого ще звільнили Наразі в мережі поширюють фото звільнених полонених. Серед них керівник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін, парамедикиня Катерина Поліщук з позивним "Пташка" та старший сержант 36-ї бригади Михайло Діанов. Україна та росії проводять обмін полоненими та тілами загиблих військових.Процес повернення тіл відбуваєтьсявідповідно до норм Женевської конвенції. Найбільший обмін відбувся наприкінці червня, тоді повернули з полону144 військових, з них 95 - оборонці "Азовсталі". Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Захисники "Азовсталі" Денис "Редіс" Прокопенко та Сергій "Волина" Волинський повернулися з полону

Читать на русском
Захисники "Азовсталі" Денис "Редіс" Прокопенко та Сергій "Волина" Волинський повернулися з полону

Вони потрапили у полон разом з іншими захисниками “Азовсталі”

Україні вдалось повернути з полону підполковника Нацгвардії України, командира окремого загону спеціального призначення "Азов" Дениса Прокопенка з позивним "Редіс". Також повернули додому командира 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Сергія Волинського з позивним "Волина".  

Про це повідомляє Інформатор. 

Прокопенко захищав Україну ще за часів АТО у складі “Азову”. Він показав себе як лідера і досить швидко став командиром взводу, роти, а згодом батальйону. Восени, у 2017 році його призначили командиром Окремого загону спеціального призначення “Азов”.

З перших днів повномасштабної війни Прокопенко захищав Маріуполь від рашистів. За словами командувача ЗСУ Сергія Наєва, під час оборони Маріуполя він "відзначився ефективними діями з відбиття атак ворога". На 86-й день кругової оборони міста, коли захисники утримували "Азовсталь", Прокопенку надійшов наказ від вищого військового керівництва про збереження життя та здоров’я військовослужбовців гарнізону.

20 травня вони припинили оборону міста, а першочергові вимоги про евакуацію цивільних, поранених та загиблих було виконано.

Сергій Волинський - український військовий, майор, з 13 квітня 2022 року — в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти.

До 2014 року він служив у лавах морської піхоти в Криму. Після окупації Криму разом із побратимами, які не зрадили присягу, повернувся на материкову Україну і продовжив службу в Миколаєві, у підрозділі морської піхоти. Брав участь в антитерористичній операції на Донбасі. Після початку широкомасштабного вторгнення захищав Маріуполь. Потрапив у полони разом з іншими захисниками "Азовсталі".

Кого ще звільнили 

Наразі в мережі поширюють фото звільнених полонених. Серед них керівник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін, парамедикиня Катерина Поліщук з позивним "Пташка" та старший сержант 36-ї бригади Михайло Діанов.

Україна та росії проводять обмін полоненими та тілами загиблих військових. Процес повернення тіл відбувається відповідно до норм Женевської конвенції. Найбільший обмін відбувся наприкінці червня, тоді повернули з полону 144 військових, з них 95 - оборонці "Азовсталі".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.