Кредити для переселенців: в Україні викрили нову нахабну фінансову аферу

Аферисти вигадали нову шахрайську схему, з якою не допоможуть правоохоронці

Кредит
Аферисти ошукують переселенців під виглядом надання вигідних кредитів

В Україні функціонують контори, які обіцяють швидко надати кредит. Але він з подвохом. На шахрайську схему часто натрапляють переселенці, яким терміново необхідні гроші. 

У проєкті "Аферисти в сітях" на Новому каналі розповіли в найдрібніших деталях про шахрайську схему, з якою не допоможуть навіть правоохоронці. Деталі афери дивіться нижче: 

  • Посилання на контору та їх послуги можна знайти в Telegram-каналі.
  • Перше, що підкуповує – вигідні умови. Шахраї не просять довідку про доходи. А ще обіцяють дати кредит лише під 12% річних. А це просто ніщо.
  • Далі аферисти розповідають про обов’язкову умову. Заплатити річні відсотки одразу, а не після надання послуги.
  • Якщо жертва погоджується та платить суму, то її відпускають з гарантією надходження кредитних коштів на рахунок протягом двох днів. Але, зрозуміло, що переказу не буде.
  • Якщо ж жертва приходить у контору аферистів, аби розібратися з питанням, то вони просять почекати ще декілька днів, аргументуючи тим, що "от-от і будуть". Якщо й це не допомагає, то людину з офісу виштовхують.
  • І найважливіший момент у тому, що правоохоронці тут не допоможуть. Під час укладання угоди жертва підписує договір з конторою. А в договорі є пункт: "Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання будь-якого з положень цього договору, якщо це невиконання стало наслідком причин, що знаходяться поза сферою контролю. Такі причини включають стихійне лихо, екстремальні погодні умови, пожежі, повені, бурі, землетруси або військові дії". Тобто, за законом, аферисти – абсолютно "чисті". Бо в них – форс-мажор. 

Чи видають ВПО кредити в банках України

Переселенці можуть отримати кредити. Банки не оцінюють цю категорію громадян за окремими стандартами та правилами. Адже вони є платоспроможними.

"Навіть якщо людина переїхала і живе в іншому регіоні, але працевлаштована, то для нас головне, щоб ми бачили постійне джерело доходу. Ми навіть у своїй кредитній політиці прописали, що ми готові цей сегмент кредитувати. 4,8 мільйона людей – це велика кількість населення, яку не можна втрачати для продажу кредитних продуктів", - розповідала членкиня правління Сенс Банку Інна Тютюн.

Немає окремого скорингу для ВПО в банку "Глобус". Там обслуговують та кредитують ВПО без жодних обмежень.

"У нас немає жодних окремих практик для внутрішньо переміщених осіб. Такого критерію в нашому скорингу немає, що якщо людина внутрішньо переміщена, то щоб ми їй відмовляли. Ні. Для нас найголовніше – її кредитна історія. Ми не бачимо у внутрішньо приміщених осіб якоїсь відмінності від поведінки людей, які залишилися у своїх домівках. І кредитуємо, і обслуговуємо без обмежень", - пояснював заступник директора департаменту цифрового бізнесу банку "Глобус" Олександр Дубихвіст.

ВПО кредитують за звичайними правилами. Це категорія громадян, яка працює та має певні джерела доходів.

"Внутрішньо переміщені особи – це ті ж самі громадяни, які працюють, мають певні джерела доходів. То чому б їх не обслуговувати, не кредитувати? Ми кредитуємо за звичайними правилами. З точки зору їхньої платіжної дисципліни ми не бачимо проблем. Все нормально. Вони так само платять, як і всі інші. І так само не платять, як і всі інші. Тим паче банки вже відмовилися від "прив’язки" клієнта до конкретного відділення. Сьогодні клієнт в одному місці, а завтра – в іншому. Треба, щоб у банку були технології роботи з клієнтами в різній географії. Речі, зроблені в діджиталі, працюють швидше і краще, ніж якщо банк вимагає, щоб клієнт приїхав саме у своє відділення, або взагалі їхав у відділення", - акцентував заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.

Підписуйтесь на наш Telegram-каналщоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube