74-річний британський монарх та його дружина Камілла прибули з візитом до Африки
Головна пара королівської родини здійснила закордонне турне до Африки. Чарльза та Каміллу приймали у Державному палаці Кенії у Найробі. Король був одягнений у діловий костюм чорного кольору. Камілла виглядала елегантно у синій туніці та штанах у стилі палаццо від дизайнера Анни Валентайн. Яскравим акцентом її образу стали діамантовий браслет у вигляді слоника та намисто від Van Cleef & Arpels. Британська пара увійшла до зали у супроводі президента Кенії Вільяма Руто та першої леді Рейчел.
У своїй урочистій промові на бенкеті Чарльз III згадав про заручини старшого сина – принц Вільям зробив пропозицію Кейт Міддлтон під час подорожі до Кенії у 2010 році. Це сталося в зробленій з колод хатині під час сафарі в заповіднику дикої природи «Лева», де він до цього провів частину навчального року.
«Саме тут, з видом на гори Кенії, мій син, принц Уельський, зробив пропозицію своїй дружині, тепер моїй улюбленій невістці», – висловився монарх.
Відомо, що Кейт має теплі стосунки з вінценосним свекром. Вона не раз згладжувала іноді напружені стосунки між ним та Вільямом. Чарльз та Кейт демонстрували кілька публічних ознак своїх близьких відносин за останні кілька років. Наприклад, принцеса Уельська з любов'ю назвала свого свекра сімейним прізвиськом «дідусь», коли вітала його на прийомі G7 у 2021 році. У квітні 2021 року Кейт поцілувала в щоку вбитого горем свекра, коли вони залишали похорон принца Філіпа в каплиці Святого Георгія.
Чарльз також підкреслив особливе значення Кенії для його сім'ї та покійної мами, Єлизавети II. Принцеса відпочивала в Кенії з чоловіком Філіпом, коли дізналася про смерть отця Георга VI, тут її було проголошено королевою Великобританії.
Водночас британський правитель не зміг не згадати про кривавий колоніальний період, коли Кенія перебувала під владою британців.
«Провини минулого є причиною найбільшої скорботи та глибокого жалю. Проти кенійців було вчинено огидні акти насильства, і цьому не може бути виправдання», – повідомив Чарльз.
Чарльз III утримався від прямих вибачень, які тягнуть за собою велику юридичну силу, оскільки це не входить у політику британського уряду. Однак президент Руто виступив із більш різким зверненням і натякнув на подальші вимоги щодо відшкодування збитків.
«Великобританія і Кенія не можуть жити в запереченні історії, коли жорстокий колоніалізм знищував корінних африканців і робив їх безправними», – цитує Daily Mail кенійського лідера.
Руто додав, що Великобританія була жахлива у своїй жорстокості у той період. Він згадав про повстання племені кікую «Мау-Мау», яке почалося невдовзі після коронації королеви Єлизавети II у 1953 році. Кенійська комісія з прав людини підрахувала, що 90 тисяч африканців були страчені, катовані або отримали каліцтва від британських військ, які придушили бунт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.