Користь від COVID-вакцинації перевищує можливі ризики виникнення тромбозів, - МОЗ

Читать на русском

Користь від вакцинації проти коронавірусу перевищує можливі ризики виникнення тромбозів

Читать на русском
Користь від COVID-вакцинації перевищує можливі ризики виникнення тромбозів, - МОЗ

Користь від вакцинації проти коронавірусу перевищує можливі ризики виникнення тромбозів

Користь від вакцинації перевищує можливі ризики виникнення тромбозів. Такі висновки надала Європейська асоціація з контролю лікарських засобів (ЄMA) після дослідження окремих фактів ускладнень після щеплення вакциною AstraZeneca.

Про це повідомили в МОЗ,передає Інформатор

"Кількість можливого виникнення тромбозів після вакцинації AstraZeneca вкрай низька:" Всі випадки, про які йде мова, - це всього 86. Наприклад, у Британії зробили понад 32 млн щеплень цим препаратом. Кількість тромбозів склала 4,6 випадки на 1 мільйон вакцинованих пацієнтів. З них летальність становить 25%, тобто 1 випадок на 1 мільйон", - заявила лікар реанімаційного відділення лікарні Житомира, співзасновниця освітньої платформи Progress Дарія Симчук.

За її словами, в групі ризику виникнення тромбозів після вакцинації перебувають жінки до 60 років. При цьому чіткий перелік факторів ризику досі не ідентифікований, сьогоднішні висновки базуються на аналізі наявних випадків.

Протипоказаннями до вакцинації є важка алергічна реакція на компоненти вакцини, алергічна реакція на першу дозу препарату, а також активне гостре захворювання. Решту протипоказань визначає індивідуально лікар для кожного пацієнта .

Відзначимо, раніше ЄMA рекомендувало вакцину AstraZeneca як безпечну.Однак кілька країн призупинили використання вакцини AstraZeneca. Це було пов'язано з повідомленнями про випадки утворення тромбів у непідтвердженої кількості людей, а саме:

Пізніше в ЄMA визнали зв'язок між вакцинацією AstraZeneca та тромбозом.Далі вакцина AstraZeneca змінила свою назву на Vaxzevria .

Також Інформатор писав, що Індія призупинила експорт вакцини AstraZeneca через зростання кількості заражень всередині країни. Потім єврорегулятор рекомендував повторно щепитися вакциноюAstraZeneca,незважаючи на ризики.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.