Індійський шатл вивчатиме космічу погоду, в тому числі для кращого розуміння динаміки сонячного вітру.
Індія планує вже в ці вихідні направити до Сонця космічний шатл. Запуск Aditya-L1, першої космічної індійської обсерваторії для вивчення Сонця, заплановано на 2 вересня.
NASA та Європейське космічне агентство (ESA) раніше розміщували орбітальні апарати для дослідження Сонця. Однак, це буде перша така місія для Індії. Про це повідомила Індійська організація космічних досліджень (ISRO).
Aditya на хінді означає "Сонце". Супутник виведуть на гало-орбіту в космічному просторі приблизно за 1,5 мільйона кілометрів від Землі. Це забезпечить кораблю постійний чіткий огляд Сонця.
"Це забезпечить більшу перевагу спостережень за сонячною активністю та її впливом на космічну погоду в режимі реального часу", — заявили в ISRO.
Космічний корабель перевозитиме сім корисних вантажів для спостереження за зовнішніми шарами Сонця – відомими як фотосфера та хромосфера – в тому числі за допомогою детекторів електромагнітного поля та поля частинок.
Індійський шатл вивчатиме космічну погоду, в тому числі для кращого розуміння динаміки сонячного вітру.
🚀PSLV-C57/🛰️Aditya-L1 Mission:
— ISRO (@isro) August 28, 2023
The launch of Aditya-L1,
the first space-based Indian observatory to study the Sun ☀️, is scheduled for
🗓️September 2, 2023, at
🕛11:50 Hrs. IST from Sriharikota.
Citizens are invited to witness the launch from the Launch View Gallery at… pic.twitter.com/bjhM5mZNrx
Крім того, наступного року планується запустити триденну місію з екіпажем на орбіту Землі. Країна також планує спільну місію з Японією для відправки ще одного зонда на Місяць до 2025 року та орбітальну місію до Венери протягом наступних двох років.
Нагадаємо також, країна щойно висадилася на Місяць - після того, як це зробили США, Росія та Китай. Втім, Індійське космічне агентство стало першим, хто посадив корабель біля майже недослідженого південного полюса Місяця. Минулого тижня безпілотний апарат Mooncraft торкнувся поверхні земного супутника. Індійці з цього приводу навіть вдалися до масових святкувань.
Довідка. Індія має відносно малобюджетну космічну програму, але вона значно зросла в розмірах та динаміці після того, як вперше відправила зонд на орбіту Місяця в 2008 році. А в 2014 році Індія стала першою азіатською країною, яка вивела корабель на орбіту навколо Марса.
Експерти кажуть, що Індія може підтримувати витрати на низькому рівні, копіюючи та адаптуючи існуючі технології. Також завдяки великій кількості висококваліфікованих та "недорогих" інженерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.