Індія отримала лаври, на які претендувала росія: станція "Чандраян-3" вперше в історії людства сіла на південному полюсі Місяця

Читать на русском

Індійський посадковий модуль буде працювати на Місяці приблизно два земних тижні з метою дослідити рельєф та сейсмічну активність

Читать на русском
Індійський модуль Чандраян-3 на Місяці
Індія вперше в історії посадила на південну поверхню супутника Землі свій модуль. 6,5 мільйонів глядачів спостерігали це онлайн

Індійський посадковий модуль буде працювати на Місяці приблизно два земних тижні з метою дослідити рельєф та сейсмічну активність

Сьогодні, 23 серпня, відбулася історична подія - Індія першою у світі посадила свою міжпланетну станцію "Чандраян-3" із місяцеходом на борту у районі південного полюса Місяця, чого кілька днів тому не вдалося зробити росії.

17 серпня цей посадковий апарат успішно відокремився від рухової установки, яка доставила його на орбіту навколо Місяця. Надалі апарат летів самостійно до своєї мети.

Передбачається, що посадковий модуль місяцехід працюватимуть на Місяці один місячний день, це приблизно два земних тижні. Мета – оцінити сейсмічну активність Місяця, його рельєф біля південного полюса та дослідити потік космічних заряджених частинок на супутник.

Місячна місія "Чандраян-3" має величезне значення для Індії, бо була вже третьою спробою цієї країни посадити на поверхню супутника Землі свій модуль. Посадку транслювали у прямому ефірі. За нею спостерігали близько 6,5 мільйонів глядачів.

 

Відтак, Індія стала четвертою країною після СРСР, США та Китаю, яка здійснила посадку свого апарату на поверхню Місяця. Майже одночасно із нею об супутник Землі розбилася російська станція «Луна-25». 

Як зганьбилася рф із запуском "Луни-25"

"Луна - 25" мала стати першою в історії людства станцією, що сяде на Південному полюсі Місяця. Попередню станцію росіяни запускали ще 1976 року, за часів Брєжнєва. І путін вирішив прославитись ще й у цій сфері, випередивши ненависного для нього Ілона Маска.

Але, як це майже завжди буває у росії, щось пішло не так. 11 серпня Луна -25 стартувала із космодрому Східний в Амурській області. Посадку планували на 21 серпня. Але 20 серпня російська міжпланетна автоматична станція "ЛунаІндія отримала лаври, на які претендувала росія: станція "Чандраян-3" вперше в історії людства сіла на південному полюсі Луни-25" припинила своє існування внаслідок зіткнення з поверхнею Місяця. Це трапилось на десятий день після запуску місячної місії. "Нештатна ситуація" сталася ще 19 серпня під час переходу на передпосадкову орбіту і вже наступного дня "Роскосмос" уточнив, що зв'язок із апаратом було втрачено. Вважається, що апарат перейшов на "нерозрахункову орбіту" і розбився, зіткнувшись з поверхню природного супутника Землі. Причини втрати апарату з'ясовуватиме спеціальна міжвідомча комісія.

Як писав Інформатор, 23 серпня до планети Земля наблизиться потенційно небезпечний астероїд. Його діаметр становить до 960 м, що приблизно дорівнює довжині дев'яти футбольних полів. Раніше ми повідомляли про те, що в космос відправлять щит, який повністю змінить життя землян. Також ми писали про те, що правда про інопланетян відкриється через 28 днів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.