У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Супутник розробили спільно JAXA, NASA та ESA - новини світу
Після Індії на успішну висадку на Місяць сподівається і Японія. Ракета з невеликим і легким зондом має бути запущена з острова Танегасіма в напрямку супутника Землі у понеділок, 28 серпня.
Про це пише видання Space.
"SLIM, також відомий як "Місячний снайпер" японською мовою, повільно наближатиметься до Місяця. Очікується, що він прибуде на місячну орбіту через 3-4 місяці після запуску. Після місяця перебування на орбіті космічний апарат здійснить 20-хвилинний спуск на поверхню з метою приземлення на відстані 328 футів (100 метрів) від наміченої цілі", - читаємо у виданні.
Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) відправить на Місяць "Розумний спусковий апарат для дослідження Місяця" (SLIM), щоб продемонструвати точну техніку посадки на Місяць. Японці також виведуть на низьку навколоземну орбіту місію рентгенівської візуалізації і спектроскопії (XRISM). Вона вивчатиме екстремальні небесні явища.
Для досягнення такої високої точності посадковий модуль має лише 2,4 метра заввишки, 2,7 метра завширшки і 1,7 метра завдовжки і важить близько 700 кілограмів. Зонд був розроблений у співпраці з виробником іграшок.
Згідно з інформацією, японська ракета H2-A також виведе в понеділок у космос супутник, спільно розроблений JAXA, NASA та ESA: X-Ray Imaging and Spectroscopy Mission (XRISM). Учені JAXA сподіваються, що це дасть змогу глибше зрозуміти еволюцію Всесвіту та структуру простору-часу.
Спочатку запуск був запланований на минулу суботу. Його перенесли на понеділок через несприятливі погодні умови.
Японія вже намагалася доставити на Місяць мініатюрний зонд "Омотенасі" в листопаді минулого року за допомогою американської місії "Артеміда-1",. Щоправда, зв’язок було втрачено.
У квітні зонд "Хакуто" японського стартапу Ispace розбився об місячну поверхню під час посадки.
У середу Індія стала четвертою країною після США, росії та Китаю, якій вдалося здійснити висадку на Місяць.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.