Контрнаступ ЗСУ на півдні: чи означає заява Подоляка початок звільнення Криму

Читать на русском

Розбираємо "твіт" радника голови ОП та розповідаємо, що можуть означати його слова

Читать на русском
Контрнаступ ЗСУ на півдні: чи означає заява Подоляка початок звільнення Криму

Розбираємо "твіт" радника голови ОП та розповідаємо, що можуть означати його слова

Повідомлення радника голови Офісу Президента Михайла Подоляка може свідчити про розгортання широкомасштабних операцій на півдні України. Водночас твіт радника ОП налаштовує мешканців Криму на перемогу України. До таких висновків прийшли військові експерти після звернення Подоляка до мешканців окупованих територій. 

Михайло Подоляк звернувся до мешканців Криму

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в Twitter попросив їх готувати укриття, запасатись водою та заряджати павербанки. Окремо він зазначив про населення Криму. Враховуючи те, що до півострову нам ще треба звільнити більшу частину Херсонської області, повідомлення про деокупацію Крима привертає особливу увагу. То ж з питанням про значення меседжу Подоляка ми звернулися до військових експертів - Олега Жданова, Валерія Рябих та Дениса Поповича.

Контрнаступ ЗСУ на півдні: чи означає заява Подоляка початок звільнення Криму 1

Підготовка до деокупації

Спікери вбачають в цьому і свідчення про плани контрнаступі, і нааштування мешканців на деокупацію. За словами Олега Жданова. просто так ці заяви не робляться. Це може бути сигналом для того, щоб люди були готові, якщо ЗСУ або сили оборони країни почнуть контрнаступальні дії. Адже під час активних бойових дій попереджати вже буде пізно. Водночас, це частина інформаційної війни, яку веде Україна. 

“Нам вигідно налаштовувати населення на окупованих територіях на те, що в будь-якому випадку ми прийдемо”, - каже Олег Жданов.

Директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих заявив, що Михайло Подоляк, виходячи з його посади, має рівень обізнаності в тих чи інших речах. Він також є особою, через яку передаються меседжи - з точки зору як інформаційного протесту, так й інформування. За словами Валерія Рябих, деокупація всіх територій та повернення до міжнародно визнаних кордонів - це план- максимум. Україна хоче повернутись до них, але не будує агресивні плани.

Експерт вважає, що ця інформаційна операція є частиною іншої операції, яка ставить за кінцеву мету звільнення всіх тимчасово окупованих територій України.

“З цього також ніхто не робив секрету. І верховний головнокомандувач Володимир Зеленський про це заявив декілька місяців назад і поставив завдання. По суті ті меседжи повторюються і в вечірніх зверненнях Президента”, - сказав Валерій Рябих. 

Військовий експерт Денис Попович вбачає в повідомленні Подоляка інформаційний тиск на окупантів, який нагадує про те, що ЗСУ йдуть. Окрім того, твіт сповіщає населення окупованих територій, що деокупація буде, і про це ніхто не забув. 

“Про терміни деокупації поки о ніхто назвати не може, контрнаступ тільки почався - буквально тиждень тому І його результати ми досконало не знаємо. Можемо тільки здогадуватись, що успіхи є”, - сказав спікер. 

Інформаційна війна триває

Нагадаємо про інтерв’ю Михайла Подоляка виданню ВВС, в якому він заявив, що наразі всі публічні коментарі - це частина ІПСО (інформаційно-психологічна операція - ред.). Це була його відповідь на питання про численні заяви щодо наступу на Херсон. В той же час спікер звернув увагу на те, що контрнаступ триває. 

“Ми ж не воюємо як Росія. Це Росія формує великі колони, які відправляє в одному напрямку, незалежно від того, скільки людей загине. Жуковська технологія: покладемо стільки м'яса, вибачте, скільки покладемо, але цю висоту здобудемо. Ми ж так не воюємо. У нас війна зовсім інша, креативна війна, і наші партнери це бачать”, - сказав тоді Михайло Подоляк. 

Правила безпеки для тих, хто в окупації

Тим часом Представництво Президента України в АР Крим надало мешканцям окупованого півострову рекомендації про те, як діяти під час деокупації. Основні з них:

  • виїжджати ДО початку бойових дій, а не ПІД ЧАС них. Особливо тим, хто живе біля військових об’єктів
  • не користуватися “евакуаційними маршрутами” окупантів, аби не стати заручником рф або “живим щитом” для прикриття ворога
  • Кримський мост є незаконно зведенним об’єктом і представляє небезпеку, тож евакуюватись слід іншими шляхами, більш безпечними для цього
  • знайдіть свої українські документи
  • перевірте укриття і самостійно подбайте про власну безпеку. Не вірте брехливим заявам окупанта, бомбосховища і цивільні укриття можуть бути не облаштованими

Про інші правила безпеки можна дізнатися тут

Чи зможе росія досягти своїх цілей

В ранкових зведеннях від Генштабу ЗСУ йдеться про те, що ворог намагається лише утримати контроль над окупованими територіями в Херсонській, Харківській, Запорізькій та Миколаївській областях. Та продовжує зосереджувати зусилля над заволодінням всієї території Донецької області. Останню думку розвиває і Міністерство оборони Великої Британії. В Twitter відомство повідомило, що політичною метою росії є загарбництво всієї Донецької області. Це дозволило б кремлю сказати про “звільнення Донбасу”.

“Хоча росія досягла найбільшого успіху на цій ділянці, її сили все ще просуваються десь на 1 км на тиждень в напрямку Бахмута”, - йдеться у твіті Міністерства оборони Великої Британії.

Раніше ми писали про телефонну розмову окупантів, у якій вони розповідають, що вимагають у командирів відправити їх додому. Також читайте про те, що контрнаступ ЗСУ послаблює потенціал окупантів на півдні

Софія Єлагіна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.