Скандальний бізнесмен писав правоохоронцю на месенджер та зустрічався з ним в столичних кафе
Заарештований за підозрою в корупції бізнесмен Ігор Гринкевич домовлявся про хабар в 500 тисяч доларів слідчому ДБР за допомогою месенджера. Там він, зокрема, розказував про певних "спільних друзів", вітав з Різдвом та призначав зустрічі на заправках та в кафе. Саме на одній з таких зустрічей, куди Гринкевич приніс гроші, його й затримали.
Деталі стали відомі з рішення Печерського райсуду Києва про арешт бізнесмена. Документ опублікований на сайті установи.
Так, 23 грудня Гринкевич написав у месенджері Signal заступнику керівника Головного слідчого управління ДБР. Він привітався та заявив, що пише "від спільних друзів". Запитав також, коли можна набрати.
Телефоном бізнесмен домовився про зустріч. При цьому співробітник ДБР, як стверджує слідство, не був знайомий із підприємцем і "не усвідомлюючи дійсних злочинних намірів останнього, погодився на вказану зустріч".
В той самий день Гринкевич та слідчий, якого він мав намір корумпувати, зустрілися на одній з київських автомобільних заправок. Бізнесмен попросив про "сприяння" у поверненні вилученого в нього в рамках обшуків майна. Після того, як зустріч закінчилася, правоохоронець повернувся на роботу та написав рапорт про злочин.
Два дні потому, 25 грудня, Гринкевич знову зв'язався з представником ДБР. Він привітав його з Різдвом та знову запропонував зустрітися.
"Христос Народився. Коли бачимось?" - таке повідомлення відправив Гринкевич зранку 25 грудня.
Врешті бізнесмен спробував подзвонити. Слідчий скинув виклик та попросив спілкуватися письмово. Тоді Гринкевич надіслав повідомлення про якихось спільних "друзів".
"Мав зустріч з нашими друзями, все пояснили, готов на завтра зустрітися. Якщо ок, напишіть де і коли? Дякую", - написав фігурант.
Вони узгодили зустріч на 28 грудня на тій самій заправці. Під час другої зустрічі Гринкевич вже відкрито запропонував хабар у 500 тисяч доларів за повернення майна, вилученого на обшуках.
"Наступного дня, 29 грудня, чоловіки знову домовились про зустріч – у столичному кафе. При цьому працівник ДБР діяв під контролем правоохоронців. Під час зустрічі бізнесмен сказав, що приніс обіцяні 500 тисяч доларів (орієнтовно 19 мільйонів гривень). Він передав ці кошти чиновнику. Після цього Гринкевича затримали на місці", - йдеться в матеріалі.
Це чергова масштабна корупційна оборудка, яку викрило слідство. Вона пов'язана з постачаннями Міноборони. Йдеться про масштабні оборудки на обороні, яку влаштувало сімейство Гринкевичів та особисто відомий львівський бізнесмен Ігор Гринкевич.
За час повномасштабної війни фірми підприємця уклали з МО безліч тендерів. Їхня загальна сума склала понад 3 мільярди гривень. Однак продукція, яку постачав Гринкевич, була неякісною, та ще й коштувала дорожче, ніж на ринку, а багато тендерів він просто зірвав та провалив. При цьому і сам Гринкевич, і його родина вела розкішний спосіб житя.
Під час слідства встановили, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони. Це призвело до збитків бюджету на 1,2 мільярда гривень.
Після широкого суспільного розголосу Міноборони розірвало контракти з компаніями Гринкевича. До публічних заяв з вимогою розслідувати оборудки долучилися навіть військові ЗСУ з передової. Дружину скандального бізнесмена звільнили з місця її роботи у Львівській політехніці. АРМА ж заарештувала численні активи родини, серед яких - елітні автівки, розкішні маєтки, зброя тощо.
Станом на зараз триває слідство. Гринкевич перебуває під арештом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.