Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Експерт з авіаційної галузі Анатолій Храпчинський розповів Інформатору про те, чи вдасться закрити повітряний простір від ворожих атак за допомогою F-16
Закриття неба над Україною - надважлива задача для виживання держави. Самі по собі літаки F-16 не справляться з цим. Однак вони в будь-якому разі дуже підсилять ЗСУ.
Загалом же Україні "є куди рухатися" в цьому напрямку. Про це розповів "Інформатору" експерт з авіаційної галузі Анатолій Храпчинський.
Наш журналіст запитав у гостя, яким чином будуть використовуватися західні винищувачі. Адже, очевидно, спочатку вони виконуватимуть задачі виключно на фронті - приміром, захищаючи від КАБів. Однак хочеться знати, коли можна буде точно сказати, що небо над Україною закрите.
Храпчинський відповів на це, що Повітряним силам уже вдалося збудувати досить ешелоновану систему оборони - хоча й, на жаль, не стовідсотково надійну. З урахуванням тої кількості засобів, які в нас є - це вже велике досягнення, каже експерт.
"Однак нам є куди рухатися... Якщо ми кажемо про захист повітряного простору, то нам необхідна протидія проти балістики. Ворог збільшує удари балістикою... Якщо ми кажемо про долучання F-16, то ми зможемо значною мірою закрити питання, ще посилитись... Але є куди рухатися, насправді... Нам треба більше "Петріотів"... Тут є куди рухатися, і якщо казати "коли небо буде закрито" - складно сказати. Жодна країна не стикалася з такими обстрілами... Саме зараз у нас відбувається побудова повітряної оборони", - зазначив Храпчинський.
Станом на зараз триває навчання українських пілотів на західних винищувачах. Зазначається, що наші льотчики швидко опановують навчальну програму, адже час не чекає. Вже цьогоріч очікується поставка перших F-16 до України, про що заявляв раніше президент Володимир Зеленський.
Наразі відомо, що нам передадуть сумарно декілька ескадрилій. Зокрема, одні тільки Нідерланди обіцяли аж 24 літаки. Десять країн НАТО також долучилися до "коаліції літаків" для України. Загалом очікується приблизно 50-60 "пташок".
Втім, існують і певні проблеми довкола західних винищувачів. По-перше, навіть ті 50-60 одиниць, що нам обіцяють - все ще дуже мало для масштабних наступів. По-друге, існують деякі негаразди з фінансуванням навчальних програм. Нарешті, українська інфраструктура досі не готова до прийняття таких літаків на всі сто відсотків, досі тривають роботи з її створення. Однак все одно західні винищувачі зможуть посилити ЗСУ. Також вони посилять протиповітряну оборону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.