У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Іспит повинні складати посадові особи, чиновники та ті, кому українська мова потрібна для виконання посадових обов'язків
З 16 липня 2021 розпочнеться іспит на рівень володіння українською мовою. Його складатимуть громадяни України, які мають володіти державною мовою і використовувати її при виконанні посадових обов'язків.
Про це в інтерв'ю "Українська правда. Життя" розповіла Орися Демська, глава Національної комісії з стандартам державної мови, - передає Інформатор .
Такий іспит повинні складати посадові особи, чиновники та ті, кому українська мова потрібна для виконання посадових обов'язків.
"З 16 липня 2021 громадяни України, яким потрібно володіти державною мовою і використовувати її при виконанні посадових обов'язків, повинні засвідчувати рівень володіння державною мовою сертифікатом, який можна отримати тільки після здавання іспиту.
Ми очікуємо, що першими забажають складати іспит посадові особи, які будуть подаватися на конкурсні посади", - розповіла Демська.
Зареєструватися на іспит можна буде онлайн,створивши особистий кабінет. У ньому буде вся інформація щодо іспиту.
"Ми розробили концепцію програмного забезпечення, яка охоплює всю процедуру - від моменту, коли людина вирішила, що вона хоче здавати іспит, і до надання сертифікату.
Під час реєстрації претенденти будуть створювати особисті кабінети, де будуть вказані місце, дата і час проведення іспиту, а також вся необхідна інформація, з якою претенденти повинні ознайомитися перед здаванням іспиту ", - додала Орися Демська.
Іспит на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов'язків буде складатися з чотирьох частин: "Культура мови", "Читання", "Лист", "Мовлення". З результатами можна буде ознайомитися в особистому кабінеті.
Нагадаємо, 16 січня, набрала чинності 30 стаття мовного закону.Тепер представники сфери послуг повинні спілкуватися з клієнтами українською мовою за замовчуванням. Крім того, за перші два тижні на порушення мовного закону поскаржилися 407 українців.Найбільше надходили скарги з Києва та Київської області.
Також Інформатор писав, що в Україні ще нікого не оштрафували за порушення мовного закону.Адже штрафуватимуть тільки в тому випадку, якщо порушення фіксують повторно протягом року.