Колишній міністр оборони Південної Кореї намагався вчинити самогубство у в'язниці - Yonhap

Співробітники слідчого ізолятора завадили Кім Ен Хену повіситись перед арештом

Кім Ен Хен, тюрма
Кім Ен Хен намагався змити з себе ганьбу після оголошення військового стану в Південній Кореї, але співробітники в'язниці запобігли самогубству

Колишній міністр оборони Південної Кореї Кім Ен Хен намагався вчинити самогубство у СІЗО. Співробітники тюрми не дали йому цього зробити. Про це 11 грудня повідомило агентство Yonhap з посиланням на міністерство юстиції країни.

Затриманий після введення воєнного стану в країні 65-річний Кім Ен Хен намагався повіситися за допомогою мотузки, пов'язаної зі спідньої білизни, пише Yonhap. Це відбулося у ванній кімнаті у центрі ув'язнення Донгбу у Сеулі, повідомили у міністерстві. Спроба суїциду сталася увечері 10 грудня незадовго до того, як суд офіційно відправив колишнього міністра під арешт.

Співробітники ізолятора завадили Кім Ен Хену вчинити самогубство, заявили в Мін'юсті. Результати медичного обстеження показали, що стан здоров'я ув'язненого "добрий, без будь-яких відхилень", додали у міністерстві.

Кім Ен Хен пішов у відставку з посади міністра оборони у середу 4 грудня. Він попросив вибачення перед громадянами країни та заявив, що "бере на себе відповідальність за всі інциденти, пов'язані із запровадженням воєнного стану".

Колишнього міністра оборони звинувачують у державній зраді та заколоті. 8 грудня в його офісі пройшли обшуки. У ексміністра також вилучили мобільний телефон.

Що відбувається в Південній Кореї: метушня, воєнний стан і невдалий імпічмент

У вівторок, 3 грудня, президент Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у зв'язку з потенційною загрозою державного перевороту. Однак вже через кілька годин парламент Південної Кореї ухвалив одноголосну резолюцію, яка скасувала воєнний стан, а військові та поліція залишили парламентську будівлю.

Під час дії воєнного стану у Сеулі почались масові сутички між громадянами та силовиками біля парламенту країни. Депутати-опозиціонери намагались перелізти через паркан парламенту, щоб проголосувати за відставку президента Юн Сок Йоля. Місцеві ЗМІ повідомляли, що у небі над Сеулом літають гвинтокрили, біля парламенту встановили барикади, а по дорогах їздить тільки спецтехніка.

Після скасування президент Південної Кореї попросив вибачення перед своїм народом через запровадження воєнного стану. За його словами, він "щиро шкодує" за викликане занепокоєння у суспільстві. Також він пообіцяв більше не робити "подібних спроб" та спростував чутки про можливість повторного введення воєнного стану. 

На тлі цих подій опозиційні сили почали офіційно вимагати імпічмент президента. Однак голосування 7 грудня провалилось. Проте Юн Сок Йолю оголосили підозру в держзраді та зловживанні владою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube