Призначення міністра – перший офіційний крок Юна після того, як він оголосив про скасування військового стану
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль прийняв відставку міністра оборони Кім Ен Хена, який підтримав його рішення про воєнний стан. Новим головою військового відомства став посол країни у Саудівській Аравії, колишній генерал армії Чхве Бен Хек. Призначення міністра – перший офіційний крок Юна після того, як він оголосив про скасування воєнного стану на фоні ймовірної відставки.
Як повідомляє Reuters, 4 грудня Кім Ен Хен вибачився перед громадянами країни за кризову ситуацію та повідомив, що подав президентові прохання про відставку. Відповідальність за дії армії при спробі ввести воєнний стан Кім Ен Хен узяв на себе, оскільки солдати виконували його накази.
Reuters зазначило, що 3 грудня саме Кім Ен Хен порадив президенту оголосити воєнний стан, скасований парламентом за підсумками голосування. Пізніше і Юн Сок Йоль погодився з цим рішенням.
Напередодні опозиція направила до профільного органу парламенту пропозицію оголосити імпічмент президенту, міністру оборони, а також міністру внутрішніх справ та безпеки. Провідна опозиційна сила Південної Кореї — Демократична партія "Тобуро" — пообіцяла звинувачення в держзраді проти них. Національні збори розглянуть питання імпічменту Юн Сок Йоля 6 чи 7 грудня.
Криза у Південній Кореї може мати негативні наслідки для України. Президента Юн Сок Йоля, який має відносно проукраїнську позицію, можуть усунути з посади, а влада після виборів може перейти до опозиції. У результаті ситуація з постачанням зброї Україні, про що нещодавно велися активні розмови між Києвом та Сеулом, погіршилася. Що саме варто очікувати і як на цей розвиток подій можуть вплинути США, розповіли Інформатору політологи.
Опозиційна Демократична партія Південної Кореї хоче звинуватити президента Юна Сок Йоля, який 3 грудня оголошував воєнний стан у країні, у державній зраді. Також опозиція хоче запустити процедуру імпічменту. Якщо це вдасться, то триватиме суд, який вирішить, чи виправдано Йоля хочуть відсторонити від посади.
Воєнний стан у Південній Кореї запровадили зранку 3 грудня. Це сталось на тлі протистояння між президентом країни Юн Сок Йолем та опозицією. Воєнний стан у країні тривав близько шести годин.
Протягом цього часу у Сеулі біля парламенту були протестувальники, які намагались прорватись до головної будівлі. Туди ж підтягли колони військової техніки, а в небо підіймали авіацію. Окрім того, вхід до парламенту оточений військовими підрозділами. Також президент Південної Кореї видав наказ про відставку парламенту, що ще більше посилило політичну напругу в країні.
Пізніше протестувальники розійшлись з-під стін парламенту. Також відвели військових, які мали забезпечити порядок. Президент заявив, що хотів забезпечити порядок та "врятувати країну від антидержавних сил" і тому ввів воєнний стан.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.