Головна
Україна
16:25, 21 Червня
Информатор UA

Интро

Більше 70 % українців вважають, що справи в країні рухаються у правильному напрямку, 13% протилежної думки.Майже 100 % впевнені у тому, що Україна зможе відбити напад росії. Про це свідчать результатиСоціологічної групи , передаєІнформатор. Коли Україна переможе у війні Попри високий рівень впевненості у перемозі, опитані більш оцінюють терміни досягнення перемоги у війні. Сьогодні більшість (67%) вважають, що для перемоги потрібно не менше півроку, або ж і більше часу. У перемогу за кілька місяців вірять чверть опитаних, за кілька тижнів близько 6%. Дещо більше тих, хто прагне перемоги у більш короткий термін, серед старших. Водночас навіть у цій віковій групі половина опитаних бачить перспективу перемоги за півроку-рік. Як українці ставлятьсядо світових лідерів Краще за все українці ставлятьсядо президента Польщі Анджея Дуди, прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона та лідера США Джозефа Байден. До президента Литви Ґітанаса Наусєди добреставляться 73% українців, до президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн - 71%, до Ердогана - 59%, Макрона - 58%, Шольца - 41%. До премєр-міністра Угорщини Віктора Орбана переважає негативне ставлення - 53%. Позитивно ставляться до нього 20%, не знають його - 20%. Абсолютна більшість українців негативно ставляться до очільників Білорусі Лукашенка (95%) та росії володимира путіна (98%). Зазначається, що за останні два місяці покращилося ставлення до канцлера Шольца, президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, погіршилося до Ердогана та Макрона. Вступ України в ЄС 87% опитаних підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі проведення референдуму (проти 4%, не проголосували б 8%). Підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх регіонів та вікових груп. Майже 70 % українців вірять у вступ до ЄС у перспективі 5 років (40% протягом 1-2 років, 29% до пяти років). Ще 14% вірять, що Україна стане членом ЄС у наступні 5-10 років, 3% за 10-20 років. Лише 7% не вірять, що Україна інтегрується до Європейського Союзу. Вступ України до НАТО На референдумі цю ініціативу підтримали б 76%, проти 10%, не проголосували б 12%. Підтримка зросла, ще у березні 2022 року підтримували вступ до Альянсу 68%. На відміну від вступу до ЄС вступ до НАТО обережніше сприймається мешканцями сходу країни (55% - за вступ, 20% проти, 22% не прийшли б на голосування). Зазначимо, соціологи опитали 1 200 респондентів у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу,а також територій, де відсутній український мобільний зв'язок. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Коли Україна переможе у війні, як українці ставляться до світових лідерів та вступу в ЄС - опитування

Читать на русском
Коли Україна переможе у війні, як українці ставляться до світових лідерів та вступу в ЄС - опитування

Соціологи опитали 1200 респондентів

Більше 70 % українців вважають, що справи в країні рухаються у правильному напрямку, 13% – протилежної думки. Майже 100 % впевнені у тому, що Україна зможе відбити напад росії. 

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг», – передає Інформатор.

Коли Україна переможе у війні

Попри високий рівень впевненості у перемозі, опитані більш «тверезо» оцінюють терміни досягнення перемоги у війні. Сьогодні більшість (67%) вважають, що для перемоги потрібно не менше півроку, або ж і більше часу. У перемогу за кілька місяців вірять чверть опитаних, за кілька тижнів – близько 6%.
 
Дещо більше тих, хто прагне перемоги у більш короткий термін, – серед старших. Водночас навіть у цій віковій групі половина опитаних бачить перспективу перемоги за півроку-рік
 

Як українці ставляться до світових лідерів

Краще за все українці ставляться до президента Польщі Анджея Дуди, прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона та лідера США Джозефа Байден.

До президента Литви Ґітанаса Наусєди добре ставляться 73% українців, до президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн - 71%, до Ердогана - 59%, Макрона - 58%, Шольца - 41%. До прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана переважає негативне ставлення - 53%. Позитивно ставляться до нього 20%, не знають його - 20%.

Абсолютна більшість українців негативно ставляться до очільників Білорусі Лукашенка (95%) та росії володимира путіна (98%). Зазначається, що за останні два місяці покращилося ставлення до канцлера Шольца, президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн,  погіршилося  – до Ердогана та Макрона. 

 

Вступ України в ЄС

87% опитаних підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі проведення референдуму (проти – 4%, не проголосували б – 8%). Підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх регіонів та вікових груп. 
 
Майже 70 % українців вірять у вступ до ЄС у перспективі 5 років (40% – протягом 1-2 років, 29% – до п’яти років). Ще 14% вірять, що Україна стане членом ЄС у наступні 5-10 років, 3% – за 10-20 років. Лише 7% не вірять, що Україна інтегрується до Європейського Союзу. 

 

Вступ України до НАТО

На референдумі цю ініціативу підтримали б 76%, проти – 10%, не проголосували б 12%. Підтримка зросла, ще у березні 2022 року підтримували вступ до Альянсу 68%. На відміну від вступу до ЄС вступ до НАТО обережніше сприймається мешканцями сходу країни (55% - за вступ, 20% – проти, 22% не прийшли б на голосування).

Зазначимо, соціологи опитали 1 200 респондентів у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де відсутній український мобільний зв'язок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.