В Південній Кореї стверджують, що КНДР отримала допомогу росії для запуску супутника-шпигуна - ЗМІ

Читать на русском

Запуск супутника-шпигуна 21 листопада став третьою спробою Північної Кореї після двох невдалих

Читать на русском
Путін допоміг Кім Чен Ину запустити супутника-шпигуна
росія допомогла КНДР у запуску супутника-шпигуна

Запуск супутника-шпигуна 21 листопада став третьою спробою Північної Кореї після двох невдалих

Південна Корея стверджує, що КНДР отримала допомогу від росії для успішного запуску розвідувального супутника цього тижня. При цьому запуск супутника-шпигуна 21 листопада став третьою спробою Північної Кореї після двох невдалих пусків. Супутник-шпигун вийшов на орбіту, що надає змогу КНДР запустити ще більше супутників і провести ядерні випробування у 2024 році.

Про це заявив член керівної південнокорейської Партії влади народу Ю Санг-Бам, пише Reuters. Партія Санг-Бама входить до парламентського комітету з питань розвідки.

Видання нагадує, що вдала спроба запуску супутника-шпигуна відбулася після візиту Кім Чен Ина до росії у вересні. Під час того візиту президент рф володимир путін  і пообіцяв допомогти Пхеньяну у створенні супутників. Тим часом в ЄС також "глибоко стурбований" військовою допомогою росії з боку КНДР. Бо після переговорів між лідерами Північна Корея надіслала дані про ракети-носії, які використовували під час двох попередніх запусків супутників, а росія запропонувала свій аналіз цих даних, сказав Ю Санг-Бам.

"Щодо успіху третього запуску, Національна розвідувальна служба оцінила, що була допомога з боку росії", – сказав Ю журналістам, посилаючись на публічно обіцянку путіна допомогти КНДР з ракетою-носієм, а також згоду обмінюватися даними Москви з Пхеньяном.

Інший член комітету Юн Кун-Юн заявив, що запуск був успішним, оскільки супутник вийшов на орбіту. Це означає, що в подальшому Північна Корея може запустити більше супутників і провести ядерне випробування наступного року. Останній запуск викликав засудження з боку США та інших західних країн, а Південна Корея призупинила дію частини військового пакту з КНДР, укладеного у 2018 році.

Співпраця рф і КНДР посилюється

Північна Корея заперечує торгівлю зброєю з рф, але від обох диктаторів неоднократно звучали обіцянки інтенсифікувати військову співпрацю. Показовою була також зустріч Кім Чен Ина з путіним 12 вересня на космодромі "Східний" в Амурській області рф. Лідери спочатку поспілкувалися у присутності делегацій, а згодом продовжили перемовини у форматі тет-а-тет.

У вересні координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі сказав, що російська федерація прагне отримати запаси боєприпасів у Північної Кореї, пропонуючи натомість продовольчі товари. Пізніше у Держдепі США нагадали, що в разі поставок озброєння Штати без вагань запровадять нові санкції проти країн.

15 вересня в українському Міноборони повідомляли, що Північна Корея почала поставки росії зброї, яку потім країна-терорист застосовує проти України. Зокрема, йшлося про артилерійські боєприпаси. Вже через місяць західні ЗМІ писали про масштабний характер перевозок зброї з Північної Кореї до росії.

У листопаді КНДР почала закривати свої посольства у всьому світі заради більш тісних зв'язків з росією. Згодом президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що Північна Корея має пряме відношення до війни росії проти України. Також вона могла мати опосередкований стосунок до нападу ХАМАС на Ізраїль. Він закликав до посилення оборонних можливостей між США та Південною Кореєю задля оперативного реагування на провокації КНДР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.