У США заарештували українця за допомогу КНДР в IT-сфері: це принесло Північній Кореї майже $7 млн

Читать на русском

Він разом із американкою влаштовував північнокорейських спеціалістів на віддалену роботу у понад 300 компаніяй зі США

Читать на русском
Арешт українця у США
У США українець допомогав айтівцям з КНДР, за що був арештований. Колаж: Інформатор

Він разом із американкою влаштовував північнокорейських спеціалістів на віддалену роботу у понад 300 компаніяй зі США

У США заарештували українця та американку, які допомагали ІТ-працівникам з Північної Кореї отримувати роботу в американських компаніях. Вони мали працювати віддалено та під виглядом громадян Штатів. Північнокорейські айтівці, зокрема, намагалися отримати доступ до інформації в урядових установах США. Схема принесла у КНДР майже 7 мільйонів доларів.

Про це повідомляє агентство Reuters. Роботу шукали у понад 300 американських компаніях, включно зі списку Fortune 500. 

За даними американського Мін’юсту, схема була спрямована на отримання доходів для Північної Кореї всупереч міжнародним санкціям. Вона принесла КНДР щонайменше $6,8 млн. Водночас північнокорейські айтівці були пов’язані з Департаментом промисловості боєприпасів КНДР, який наглядає за розробкою балістичних ракет, виробництвом зброї та науково-дослідними програмами. 

Прокуратура висунула звинувачення проти 27-річного Олександра Діденка із Києва, 49-річної Крістіни Марі Чепмен з Літчфілд-Парку (штат Аризона) та ще трьох іноземців. Українця арештувала польська влада на вимогу США ще 7 травня, а американку – 15-го. За інших учасників, які використовували псевдоніми Jiho Han, Haoran Xu і Chunji Jin, Zhonghua і Venechor S, оголосили наговори у розмірі о $5 млн.

Діденка звинуватили у створенні фейкових акаунтів на американських сайтах для пошуку роботи в IT-сфері. Після цього він продавав їх іноземцям, зокрема, північнокорейським спеціалістам. 

ФБР провело обшуки у місцях, де зберігалися ноутбуки для іноземних айтівців. Одну таку “ферму” американка Чепмен організувала у себе вдома. Через них посередники входили у комп’ютерні мережі американських компаній і дозволяли іноземним ІТ-спеціалістам віддалено отримувати доступ до ноутбуків, використовуючи американські IP-адреси, щоб створити враження, буцімто вони перебувають у США.

Північна Корея допомагає Росії

Нещодавно стало відомо, що Північна Корея продовжує постачати зброю до Росії. З вересня 2023 року КНДР могла відправити в РФ близько 3 мільйонів снарядів 152-мм калібру або ж 500 тисяч снарядів 122-мм калібру. Це приблизно 6700 контейнерів. 

Також КНДР заявила, що цього року поставить на озброєння своєї армії нову 240-мм реактивну систему залпового вогню. Втім, спочатку її передадуть Росії для використання у війні проти України.

Повідомлялося, що за озброєння Москва розплачується з Пхеньяном поставками ресурсів. Зокрема, нафти. Вважається, що РФ почала постачати нафту до КНДР не пізніше березня 2024 року. В обмін на це кремлівський режим отримує північнокорейську зброю. Все це робиться за повного ігнорування відповідних санкцій ООН, які забороняють таке постачання до Північної Кореї. 

Нагадаємо, що на початку року Джон Кірбі, представник Ради національної безпеки США,  повідомив, що Росія завдала ударів по Україні північнокорейськими балістичними ракетами 30 грудня 2023 року, а також 2 і 6 січня 2024 року. Також 6 січня, за даними Білого дому, Росія знову випустила кілька північнокорейських ракет по Україні. А представник Південної Кореї в ООН Хван Чжун Кук заявив, що Північна Корея використовує Україну як випробувальний полігон для тестування балістичних ракет, здатних нести ядерні боєзаряди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.