Земля під стадіоном належить Укргазбанку. Ймовірно, її виставлять на продаж. Проте в Київраді не узгодять жодних рішень з її забудови.
Триває збір підписів під петицією щодо збереження стадіону від забудови. Ця історія тягнеться з 2006 року, коли землі «спорту» перетворилися на ділянку для «багатоповерхової забудови». На час підготовки матеріалу петицію підтримали понад 3 тисячі осіб. Для розгляду цього питання потрібно зібрати 6 тисяч голосів. До кінця збору залишається 34 дні.
«Місцева громада боролася зі спробами забудовника знищити стадіон з 2006 року, коли було змінено цільове призначення землі під ним зі “спорту та рекреації” на “багатоповерхову забудову”. Громада перемогла і стадіон поки що не перетворився на бетонне гетто», - написав автор звернення Володимир Фомічов.
Проте ця територія знову опинилася під загрозою забудови. Адже земельна ділянка перебуває у власності “Укргазбанку”, який має намір незабаром виставити її на продаж.
«Стадіон може знов потрапити до рук забудовників! Ми вимагаємо, аби КМДА здійснила викуп земельної ділянки №8000000000:82:033:0013 та нерухомого майна стадіону “Арсенал”, розташованих за адресою: місто Київ, Печерський район, вулиця Михайла Грушевського, 36, а компенсаційні кошти, призначені для “Укргазбанку”, спрямувала на потреби Збройних Сил України», - закликав киян автор звернення.
У грудні 2005 року фірма "ВіК Ltd" отримала спірну ділянку на 1,9902 га в оренду. Це відбулося ще за часів мера Олександра Омельченко. У квітні 2007 року – вже за мера Леоніда Черновецького – цю землю продали за 32,8 млн грн тій самій компанії. На місці стадіону мали побудувати офісно-торговельний, житловий та розважально-спортивний комплекс.
Після цього, у листопаді 2008 року «ВІК LTD» став поручителем по кредиту для компанії «Веселка 2007». Мова йшла про позику в 300 мільйонів гривень, і, судячи з рішення суду, гроші не повернули. Тому банк забрав собі заставне майно – «нежитлові приміщення та споруди спортивного клубу «Заводу Арсенал» площею 536,30 м кв. та земельну ділянку площею 1,9902 га».
«Стадіон після процедури банкрутства заводу був поділений на окремі ділянки. Його розмалювали та узаконили під багатоповерховий квартал з 1056 паркомісцями. Стадіон свідомо доведений до аварійного стану, перетворений на смітник з пустирем. Площа комплексу більше 5 га, довжина алеї майже 2 км», - писав в соцмережі колишній депутат Київради Ярослав Діденко.
Для того, щоб на місці стадіону не з’явився новий ЖК, зібрали «розпродані земельні ділянки до купи, провели інвестиційний конкурс та визначила інвестора для робіт по відновленню спортивного комплексу». На місці захаращеної території мав з’явитися АРСЕНАЛ ПАРК на Печерську.
У 2018 році визначилися з інвестором, який мав облаштувати на Печерську спортивну зону. Цим інвестором стала компанія «Мелетія».
Щоб розпочати роботи, «Укргазбанк» передав цій компанії ділянку та нерухомість в оренду. Вже у вересні минулого року стало відомо, що на стадіоні знов грають діти.
Однак ризик того, що власник виставить землю на аукціон досі є. Тому Київська міська рада планує звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та Укргазбанку та недопустити продаж стадіону.
За словами секретаря Київради Володимира Бондаренка, територія на вулиці Михайла Грушевського, 36, пролягає в межах Центрального історичного ареалу міста Києва. Тобто ця ділянка перебуває під захистом законодавства про охорону культурної спадщини.
«Максимум, який може дозволити громада міста Києва, – це використання вказаних земельних ділянок у якості зелених зон. «Сигнальні прапорці» вже виставлено – навіть якщо вказані землі (мова ще йде про ділянки між вулицею Микільсько-Слобідською та проспектом Броварським – ред.) – Київрада та її виконавчий орган не погодять на них жодних будівельних робіт», - заявив представник Київради.
Поки йде війна, Київрада не може викупити ці ділянки, тому просить почекати до завершення воєнного стану. В КМВА сподіваються, що питання вирішиться «передачею земельних ділянок у власність громади, з метою створення спортивно-рекреаційних зон».
Раніше Інформатор писав, що Кличко хвалиться створенням реабілітаційного центру, а депутати Київради кричать про крадіжку коштів на його ремонті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.