«Київ-Баскет» в овертаймі дотиснув «Тернопіль», «Хімік» і «Миколаїв» вирвали перемоги на останніх секундах матчів

Команди Суперліги провели п'ять матчів.

«Тернопіль» за четверту чверть відіграв 17 очок відставання, але поступився в овертаймі. «Дніпро» і «Прометей» не зазнали особливих проблем у виїзних поєдинках.

Про перебіг подій в матчах баскетбольної Суперліги повідомляє Інформатор з посиланням на ФБУ .

У п'ятницю, 9 квітня, відбулися п'ять матчів розіграшу баскетбольної Суперліги. Відкривали ігровий день «Хімік» і «Запоріжжя». На старті поєдинку гості повели 6: 0, і довгий час лідирували. Однак Салліван заробив 4 очки поспіль, і перша чверть завершилася внічию 17:17. Гості вели в рахунку протягом більшої частини третьої чверті. За 7 секунд до перерви Нельсон рахунок зрівняв, але Кеффі закинув триочковий разом із сиреною, що дозволило «Запоріжжю» виграти першу половину матчу.

В середині третьої чверті гості здійснили ривок, і на 6-й хвилині «Хімік» програвав 9 очок. Але за 6 секунд до кінця десятихвилинки, після кидка Ковляра, від переваги «Запоріжжя» залишилося тільки одне очко. На 5-й хвилині заключної чверті рахунок став рівним - 57:57. Так результат на табло був і за одну хвилину 46 seconds до кінця основного часу матчу. Салліван приніс два бали господарям, а гравець «Запоріжжя» Тихонов закинув лише один штрафний із двох. Останні секунди поєдинку гравці «Хіміка» провели більш зібрано, реалізувавши всі штрафні, призначені за тактичні фоли «Запоріжжя», і здобули перемогу.

У Черкасах «Черкаські Мавпи» приймали «Дніпро». Гості з перших хвилин поєдинку лідирували в рахунку, і завершили першу чверть з рахунком 19:27. Різниця в рахунку продовжувала зростати, і незабаром досягла 13-ти очок на користь «Дніпра». На перерву команди пішли при результаті 36:49.

Виграючи перед четвертою чвертю з різницею у 21 очко, «Дніпро», за традицією, зменшив оберти і дозволив супернику скоротити різницю. Однак дніпряни контролювали хід поєдинку, провалів не допускали, і не дали «Черкаським Мавпам» жодного шансу на порятунок.

«Миколаїв» в рідних стінах зустрівся з «Харківськими Соколами». Господарі володіли ігровою перевагою і до середини другої чверті втілили його в 13 очок переваги над суперником. Однак до перерви «Харківські Соколи» скоротили відставання до п'яти балів. А ось третю чверть «Миколаїв» провалив, і після тридцяти хвилин гри поступався 58:64. Господарі зрозуміли, що відступати нікуди, і за дві хвилини до кінця основного часу Едріан вивів «Миколаїв» вперед на одне очко. Пейдж повернув лідерство «Харківським Соколам», але Едж відповів своїм точним кидком. Гості стали фолити, а Колтер і Едж показали стовідсотковий результат з лінії штрафних кидків. «Миколаїв» здобув шосту перемогу в сезоні і в турнірній таблиці впритул підібрався до свого сьогоднішнього суперника.

У поєдинку «Одеси» з «Прометеєм» інтрига прожила лише 20 хвилин ігрового часу. Після перерви перевага гостей стало стрімко зростати, досягнувши позначки в тридцять одне очко. У четвертій чверті «Одеса» змогла скоротити відставання до не таких жахливих показників. «Прометей» не особливо перешкоджав господарям в цій благородній справі, «задовольнившись» перемогою з різницею у 20 очок.

Завершував ігрову програму п'ятниці центральний поєдинок дня - «Тернопіль» - «Київ-Баскет». Два дні тому «Тернопіль» з великим рахунком програв іншому столичному клубу - «Будівельник», і в рідних стінах розраховував дати бій лідеру Суперліги.

При досить рівній грі, «Київ-Баскет» в кінцівці додав і виграв першу чверть з різницею у 5 очок. У другій чверті «Тернопіль» заробив ще мінус 6, і на перерву пішов програючи з різницею в 13 балів. Третя десятихвилинка пройшла в схожому ключі, і перед заключною чвертю перевага лідера Суперліги становило вже 17 очок.

Здавалося, вже ніщо не зможе перешкодити киянам відсвяткувати легку перемогу. Так думали і гравці «Київ-Баскета», а ось у господарів майданчика виявилося абсолютно протилежну думку. Різниця в рахунку випаровувалася на очах, і за хвилину і п'ятеро секунд до фінальної сирени Келхон зрівняв рахунок.

За 6 секунд до кінця основного часу рахунок залишався рівним. Мессі не потрапив в кільце «Тернополя» в останній атаці «Київ-Баскета», і командам належало зіграти овертайм.

У додатковий час гості знову повели в рахунку, на цей раз з різницею у 5 очок. Келхон міг зрівняти, але закинув тільки один штрафний з двох. Близнюк з лінії штрафних відповів тим же, однак і цього «Київ-Баскет» виявилося досить для перемоги.

• «Хімік» - «Запоріжжя» 69:65 (17:17, 20:23, 15:13, 17:12);
  • «Черкаські Мавпи» - «Дніпро» 72:87 (19:27, 17:22, 21:29, 15: 9);
  • «Миколаїв» - «Харківські Соколи» 82:77 (23:21 23:20 12:23, 24:13);
  • «Одеса» - «Прометей» 73:93 (13:16, 20:24, 15:31, 25:22),
  • «Тернопіль» - «Київ-Баскет» 89:91 (18:23, 18:24, 18:24, 29:12, 6: 8).

Наступні матчі Суперліги відбудуться 11 квітня. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результати перших поєдинків 1/4 фіналу розіграшу Ліги чемпіонів і Ліги Європи,про поразку збірної України в першому матчі плей-офф до чемпіонату Європи, а також про матчі баскетбольної Суперліги і про вихід «Сокола» і «Донбасу» до фіналу плей-офф Української хокейної ліги.