Китайський план "Z" передбачає неминучий обмін ядерними ударами з США. Ймовірність війни оцінюють у 70%

Колишній президент Філіппін оцінив ймовірність третьої світової на сім із десяти

Родріго Дутерте, Китай, третя світова
Родріго Дутерте вважає, що третя світова можлива

Сценарій світової війни під назвою "план Z", який розробляє Китай, передбачає, що у разі початку протистояння обмін ядерними ударами майже неминучий. Водночас колишній лідер Філіппін Родріго Дутерте оцінює ймовірність світової війни на сім із десяти.

Про це йдеться у матеріалі "Інформатора": "Світова війна Z: Китай підготував новий план війни зі США". Філіппінський експрезидент схиляється все ж до того, що такий військовий конфлікт скоріше станеться, ніж ні.

"Якби я оцінив неминучість війни за шкалою від одного до 10, я б оцінив ситуацію зараз на 7", - заявив він.

Водночас існує небезпека втрати контролю над конфліктом на регіональному рівні, що може призвести до непередбачуваних наслідків. Експерти з Інституту Брукінгса та Інституту Катона також наголошують на ризику розгортання тотальної війни та водночас на можливому використанні ядерної зброї у конфлікті між Китаєм та США. Майкл О'Генлон з Інституту Брукінгса підкреслює, що такий сценарій може стати найбільшою катастрофою в історії війни.

Експерти зазначають, що обидві сторони, Пекін і Вашингтон, не будуть приймати поразку в обмеженому бою, що може призвести до розширення конфлікту на інші регіони. При цьому існує загроза використання ядерної зброї або фактичного застосування її.

У будь-якому випадку, потенційний конфлікт між двома ядерними наддержавами, який розглядають китайські військові у рамках плану "Z", є надзвичайно серйозною ситуацією, яка має потенціал для катастрофічних наслідків для людства. Регіональний конфлікт може призвести до руйнування міст, загибелі мільйонів людей і створення великих радіоактивних зон.

Особливо тривожними є наслідки для екосистем, сільського господарства та навколишнього середовища в цілому. Радіація може спричинити серйозні проблеми з харчуванням, здоров'ям та середовищем, і має потенціал спричинити генетичні мутації та збільшення випадків онкологічних захворювань.

Видання South China Morning Post зазначає, що нерідко військові дослідники розглядають найгірші сценарії. Так вони оцінюють можливості свого обладнання у випадку найбільшої катастрофи.

Візит держсекретаря США до Китаю

18 червня Ентоні Блінкен зустрівся за закритими дверима з міністром закордонних справ Китайської Народної Республіки Цінь Ганом. Зустріч тривала понад 7,5 години, викликаючи значний інтерес. У наступний день, 19 червня, Блінкен провів майже чотиригодинну зустріч з Ван І, який обіймає посаду завідувача Канцелярії Комісії ЦК КПК з закордонних справ і є найвищим дипломатом Китаю.

Обидві сторони не розглядали ці зустрічі як ключові, але визнали їх "відвертими та результативними". Зокрема, Блінкен також зустрівся з Сі Цзіньпіном на тривалість 35 хвилин. Факт такої зустрічі свідчить про досягнення певної згоди між сторонами. За даними аналітиків з The New York Times, основною метою візиту Блінкена до Китаю було зниження напруги, пошук способів співробітництва та врегулювання найгостріших проблем.

Ентоні Блінкен наголосив, що США готові захищати свої цінності та інтереси, включаючи партнерство з союзниками та друзями в регіоні. Одночасно, Вашингтон прагне уникнути ескалації конфлікту та нової холодної війни між США та Китаєм

Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, яку зброю готує Китай для нападу на Тайвань. Зокрема, йшлося про експорт із рф та власні розробки Пекіну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube