У сценарії не зазначено, яку країну розглядає КНР як супротивника, але натякається, що мова про США та їхніх союзників
Китайські військові розробляють сценарій потенційної світової війни на тлі давнього конфлікту із США, який досяг найвищого рівня за десятиліття. Цей план отримав назву "Z". Згідно зі сценарієм, КНР хоче випробувати та оцінити нову зброю військово-морського флоту, однак ризикує його втратити.
Про це йдеться у матеріалі "Інформатора": "Світова війна Z: Китай підготував новий план війни зі США". Для планування бойових дій команда під керівництвом Фанга Цансіна з підрозділу 91404 Народно-визвольної армії Китаю використовує комп’ютерні військові ігри та польові випробування.
За сценарієм, в регіоні виникає ситуація, коли туди проникає дві чи більше іноземних авіаносних груп. Подальша подія описується як "зіткнення стратегічної сили волі", де, за звітами, в супротивника вона обмежена, водночас в комуністичного Китаю її багато. Хоча не вказано, яка країна розглядається як противник, типологія кораблів, зокрема есмінець типу "Арлі Берк", натякає на США та їхніх союзників, яких називають "блакитним альянсом".
Як повідомляє видання South China Morning Post, китайські військові розробляють нову зброю, включаючи невидимі літаки J-20, гіперзвукові ракети та ядерні торпеди. Зазначена зброя, зокрема гіперзвукові ракети YJ-21, може становити серйозну загрозу для систем оборони США. Звідси випливає, що після удару YJ-21 по морському флоту США американські сили можуть відступити й заховатися в бункерах, спостерігаючи, як Народно-визвольна армія Китаю висаджується на Тайвань.
Протилежно до попереднього сценарію, існує інший варіант сценарію "Z", в якому китайські військові кораблі стикаються з нападом авіаносних груп "блакитного альянсу". Враховуючи, що у військово-морського флоту Китаю є практично 50 есмінців, команда під керівництвом Фанга розраховує, що на кожний есмінець припадатимуть понад 11 ракет і понад три торпеди. За таких обставин захиститися буде дуже складно, оскільки удари будуть здійснюватися з різних напрямків та різними методами.
В результаті моделювання було виявлено, що "блакитний альянс" здатен створити перешкоди, які у 30 разів перевищують сигнали зв'язку китайського флоту. Це означає, що радари китайських кораблів зможуть виявляти цілі на 60% меншій відстані, ніж зазвичай. Це призведе до втрати майже третини потенціалу протиповітряної оборони есмінців відразу після атаки.
За припущеннями, напад може розпочатися ракетними обстрілами військових баз, а після цього відбудуться повітряні сутички. Основний етап передбачає десантну висадку, для чого необхідне забезпечення прикриття повітряного простору. Пекін підготував передові зразки озброєння для кожного з цих етапів конфлікту. Водночас у кінці червня поруч зі східним узбережжям Тайваню було зафіксовано рух двох російських фрегатів, що є уже нетиповою ситуацією. Цей рух викликав певне занепокоєння.
Як писав "Інформатор", у червні Блінкен здійснив офіційний візит до Пекіна, де зустрівся з високопосадовцями Китаю, зокрема з лідером КНР Сі Цзіньпіном. Ця зустріч була важлива для обох сторін, а факт, що Китай запланував візит відповідно, дає надію на те, що найпотужніші країни світу виберуть шлях деескалації конфлікту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.