Китайські літаки вдерлися на середню лінію Тайванської протоки

Впродовж доби середню лінію Тайванської протоки перетнули 43 військові літаки

Китайські літаки вдерлися на середню лінію Тайванської протоки
Ілюстративне фото: Getty Images

Китай вкотре порушив повітряний простір Тайваню. Під приводом "ударних навчань" 71 літак, включаючи винищувачі та безпілотники, увійшли в ідентифікаційну зону протиповітряної оборони Тайваню. Уряд Тайваню не хоче війни, але в разі нападу готується захищатися.

Про це повідомляє агенство Reuters.

Уряд острова заявив, що вважає цей інцидент найбільшим зареєстрованим на сьогодні вторгненням. Окрім літаків, безпілотників та винищувачів, поблизу Тайваню помітили ще й сім кораблів військово-морських сил Китаю.

Китайці ненадовго перетнули територію неофіційного буфера — середню лінію Тайванської протоки. Подібний "жест" в уряді назвали "ударними навчаннями" в морському та повітряному просторі навколо Тайваню — як відповідь на "провокацію з боку демократично керованого острова та Сполучених Штатів".

Країна й досі не може прийняти незалежність територій Тайваню. Натомість на острові, рішуче відкидають претензії Китаю на суверенітет, заявивши, що так званими "навчаннями" Пекін руйнує регіональний світ і намагається лякати людей Тайваню. Тож аби попередити Китай, урядовці Тайваню надіслали бойових літаків, а президент Тайваню Цай Ін Вень, виступаючи на військовій церемонії повторила необхідність посилення обороноздатності Тайваню через "постійне розширення авторитаризму".
«Чим більше ми будемо готуватися, тим менша ймовірність необдуманих спроб агресії. Чим більше ми будемо об’єднані, тим сильнішим і безпечнішим стане Тайвань», — сказала Цай.

Останніми роками Китай посилив свій дипломатичний, військовий та економічний тиск на самоврядний острів, щоб той прийняв правління Пекіна. Однак політика Тайваню щодо оборони своїх територій в разі нападу залишається незмінною. 

Політика Китаю

Напередодні, Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що Китай має намір поглиблювати співпрацю з росією. Але запевнив, що його позиція щодо війни в Україні залишатиметься "неупередженою". Співпраця авторитарних країн, спільні військово-морські навчання біля берегів Японії — все це викликає занепокоєння на тлі зростання напруженості в тихоокеанському регіоні. Для України подальше зближення росії та КНР, у тому числі й розгортання економічної співпраці, означає затягування війни.

Сі Цзіньпінь давно поставив за мету взяти під контроль Тайвань і не приховує, що зробити це він має намір, якщо не мирно, то силою. За даними директора Центрального розвідувального управління США Вільяма Бернса, найближчим часом Китай може піти війною на Тайвань. Однак для цього мають бути певні передумови, а саме — перемога росії в Україні. 

Також раніше ми писали, про те, що біля Тайваню помітили 29 військових літаків і три кораблі армії Китаю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube