Біля Тайваню помітили 29 військових літаків і три кораблі армії Китаю

Читать на русском

До розпізнавальної зони ППО острова увійшли декілька бомбардувальників H-6

Читать на русском
Біля Тайваню помітили 29 військових літаків і три кораблі армії Китаю
Уряд Тайваню вважає, що Китай шукає привід для відпрацювання майбутнього нападу

До розпізнавальної зони ППО острова увійшли декілька бомбардувальників H-6

Міноборони Тайваню заявило про наближення до острова літаків та кораблів армії Китаю. Військова авіація на деякий час заходила до розпізнавальної зони ППО на південний захід від острова. Командування відправило патруль для спостереження за маневрами

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Тайваню. Станом на 06:00 13 грудня зафіксовано 29 літаків і три кораблі. Із зазначеної кількості 21 літак наближався до Тайваню з південного заходу Тайванської протоки. 

На опублікованій карті Міноборони вказано, що до розпізнавальної зони ППО острова увійшли 1 китайський винищувач J-11, два багатоцільові транспортні літаки Y-8, а також 18 стратегічних бомбардувальників H-6. Для спостереження за ними Тайвань залучив кораблі, підняв повітряний патруль та розгорнув зенітні ракетні комплекси.

Джерело: Міноборони Тайваню 
Джерело: Міноборони Тайваню 

 

Для порівняння
Для порівняння

Що цьому передувало 

11 грудня до Тайваню наблизилися 13 літаків і 4 кораблі Народно-визвольної армії Китаю (НВАК). Шість із виявлених бомбардувальників перетнули середню лінію Тайванської протоки, яка відокремлює Тайвань і Китай. В уряді Тайваню вважають, що Китай шукає привід для відпрацювання майбутнього нападу на острів. Таку думку висловив міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву, пише The Guardian. Китайська військова загроза, за його оцінкою, стає серйознішою. З 2020 року кількість вторгнень китайських бойових літаків у зону оборони Тайваню збільшилась у 5 разів. Він нагадав, що найбільша військова активність Китаю відбулася в серпні, після того, як спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі відвідала Тайвань. Міністр сказав, що посилюються не лише військові зусилля Китаю, а й "комбінація тиску", включно з економічним примусом, кібератаками, когнітивною та правовою війною та дипломатичними зусиллями, спрямованими на міжнародну ізоляцію Тайваню.

Раніше ми писали, що конфлікт між Китаєм і Тайванем не вщухає та як впливає Україна. Детально про візит Пелосі ми розповідали тут

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.