“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Китайський посол попередив про "негативні наслідки" таких дій
Посол Китайської Народної Республіки (КНР) повідомив Україну про можливі "негативні наслідки" для двосторонніх відносин. Все через практику внесення китайського бізнесу до переліку спонсорів війни. Станом на зараз в цьому списку від НАЗК вже 14 китайських компаній.
Цей показник є найбільшим серед усіх країн світу. Про це пише Reuters.
Наразі в даний список входять великі китайські гіганти. Зокрема, такі корпорації, як Alibaba Group, Xiaomi Corporation, Китайська національна морська нафтова корпорація, Китайська корпорація будівництва залізниць тощо. Тобто йдеться як про приватний бізнес, так і про державні підприємства.
Журналісти пишуть, що китайський дипломат не висунув Україні якихось умов або прохань прибрати зі списку національні компанії. Він також не конкретизував погрозу.
"Китай не висунув жодних умов або "тимчасових рамок" для України, а просто висловив свою точку зору щодо списку", - йдеться в матеріалі.
Джерела Reutets припускають, що офіційний Пекін може пов'язувати це питання з китайськими закупівлями українського зерна. КНР у 2023 році стала другим імпортером української агропродукції серед усіх країн світу, загальна сума закупівель становила понад 2,2 мільярда доларів. Більше 30% продукції через чорноморський коридор пішло якраз до Китаю.
Нагадаємо, список компаній, які фактично спонсорують війну рф проти Україні, веде та наповнює НАЗК. Наразі в цьому переліку вже десятки світових компаній, 14 з них - китайські.
В квітні минулого року до спонсорів війни потрапив бренд побутової техніки Xiaomi. А в серпні - відомий маркетплейс AliBaba.
В список потрапляє той бізнес, який після початку вторгнення рф до України в лютому 2022-го не перестав вести справи в росії. Таким чином, він платить податки до бюджету агресора, а отже - спонсорує війну та терор проти української держави.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.