Київський музей хоче позиватися до Київзеленбуду через Ольгу Сумську та її друзів-екологів

Унікальний каштан можуть спиляти, цього разу через Національний музей історії України

Каштан
Каштан у Києві можуть спиляти через позов Національного музею історії України проти "Київзеленбуду"

Національний музей історії України може подати до суду проти "Київзеленбуду", бо комунальники не зрізали 90-літній каштан. Він росте на їхній території. Водночас киянам вдалося зібрати 50 тисяч гривень на лікування рослини.

За словами акторки Ольги Сумської, каштан на Пейзажній алеї біля Андріївського узвозу знову під загрозою. Керівництво Національного музею історії України подасть до суду проти "Київзеленбуду", якщо за декілька днів комунальники не зріжуть дерево.

"Ви собі уявляєте? І це після того, що ми напередодні домовились з директором музею Федором Андрощуком, що він готовий нас підтримати. Пане Федоре, сьогодні я намагалась потрапити до вас на прийом. Ви мені відмовили і сказали, що будете спілкуватись з нашою громадою через юристів і офіційні листи. Ви не поважаєте киян, які задонатили на лікування каштана 50 тисяч гривень.
Дозвольте професіональному арбористу Володимиру Ветроградському зробити свою роботу. Він готовий також пролікувати безкоштовно ще декілька дерев на території вашого музею. Почуйте нас і заберіть скаргу", - наголосила Сумська. 

Публікацію акторки прокоментувала депутатка Київради Ксенія Семенова. Вона цікавиться, чи дійсно в компетенції музею займатися вирубкою дерев. 

"А вирубка дерев - це точно те, чим мають музеї займатися? Бо там навіть вхід не обладнаний пандусом, але господарникам дерева заважають. Це щось про пріоритети. Якесь ганебне протистояння виходить в історичного музею з народною артисткою. Сором", - вказала Семенова.

Роз'яснення біологині щодо каштана біля Національного музею історії України 

Біологиня Анастасія Глущенко зазначила, що вікові дерева така ж історія, як архітектура різних епох. За її словами, екологія Києва останні роки не найкраща. Тому кожне дерево на вагу золота.

"Якщо оглядатись навколо, йдучи містом, ви можете буквально читати історію Києва. Хто будував це місто. Які значущі особистості створювали цей простір. Хто садив ці дерева. Які дерева є залишком колишніх ярів, парків, частиною яких історичних місцин вони були. Висаджуючи дерева на своїй прибудинковій території, ви теж творите місто. Вже немає цих видатних митців, істориків, режисерів, але по собі вони залишили не тільки нематеріальну спадщину, а й дерева, які переймають і продовжують пам'ять цих людей. Про екологічну користь дерев годі розповідати. Ми всі знаємо який позитивний вплив вони мають на довкілля, в якому ми живемо", - пояснила Глущенко. 

Вона нагадала, що на порятунок дерева зібрали 50 тисяч гривень. Біологиня розповіла, як проводиться ряд лікувальних та інших заходів:

  • Каблінг - стяжка гілок за допомогою металевих тросів, які, як імпланти вживлюються в тіло дерева і не дають йому розвалитись.
  • Прорідження крони - полегшення зеленої частини дерева, аби зменшити тиск на стовбур і скелетні гілки.
  • Пломбування порожнини - вичищається трухла деревина до здорової, обробляється від інфекцій і заливається спеціальним розчином. Це зупиняє процеси подальшого гниття, механічно посилює дерево і дає можливість до самовідновлення.
  • Заповідання дерева - зобов'язує зберігати і лікувати дерево.
  • Навколо заповіданого дерева встановлюється парканчик, як навколо липи Петра Могили. Це робиться для захисту дерева. 

"Я сподіваюсь, нам вдасться відстояти дерева і упевнити чиновників, що зберігати краще, ніж знищувати", - резюмувала Глущенко.

Бій з комунальниками через великий каштан

Кияни стали на захист унікального каштана біля Андріївського узвозу в Києві. Більшість вважає, що дерево треба лікувати, а не рубати. Сумська 12 вересня опублікувала на своїй сторінці у Facebook великий пост із закликом: "Люди. 12 вересня зранку на Пейзажці мають пиляти цього велетня. Хто мешкає поруч, приходьте захищати. Як свого часу одесити захистили свої платани, їм це вдалося. Бо так будуть знищені практично всі вікові дерева". Завдяки розголосу дерево залишилось на місці. Більш того, з акторкою зв'язався директор КП по утриманню зелених насаджень Печерського району Києва Ігор Білий. Каштан поки що не чіпатимуть, але поки незначна тріщина в стовбурі з часом може збільшуватись та під час буревію він може розколотись навпіл і пошкодити чиєсь авто чи травмувати людину. То ж дерево потрібно або спиляти, або лікувати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube