“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Київзеленбуд показав, що зміниться
Київрада затвердила рекомендації по догляду за кронами дерев. Робота над проєктом тривала з 2021 року. Рекомендації розроблялися з метою охорони та збереження зелених насаджень у місті Києві, утримання їх у здоровому впорядкованому стані, створення та формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень.
“Правила утримання зелених насаджень в населених пунктах України, затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2016 № 105, не мають деталізованого роз’яснення щодо того, як слід проводити обрізку дерев. Разом з тим, саме обрізка є основним доглядом за кронами дерев”, - зазначає Київзеленбуд.
Нове у рекомендаціях: визнано два типи обрізки для максимального збереження крони дерева: формувальна і санітарна. Омолоджувальна виключена з рекомендацій; крону дерева не можна обрізати більше, ніж на 35% від її об’єму; обробляти рани на дереві слід розчином фунгіцидів з діючою речовиною: карбоксилу, тіофанат-метилу, гідроксиду міді, хлорокису міді, сульфату міді. Ніяких садового вару чи масляної фарби.
У Києві першими в Україні розробили нові правила догляду за кронами дерев. Тепер у столиці заборонять пиляти дерева будь кому й будь як. На кожне втручання у крону дерева буде виписуватися завдання на обрізку, що складатимуть спеціалісти. За невиконання таких завдань штрафуватимуть.
Як раніше розповідав Інформатор, Київзеленбуд звернувся до Київради, аби ініціювати зміни чинного законодавства у сфері озеленення. Зокрема, йдеться про те, що враховуючи "вікові межі", у столиці необхідно вирубати значну кількість дерев, оскільки їхній середній вік становить 40-60 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.