Київміськбуд повинен займатися будівництвом 22 ЖК, проте роботи тривають тільки на 4 з них
Один з найбільших забудовників столиці та країни "Київміськбуд" не відновлює будівництво 18 з 22-ох своїх об'єктів. В середньому затримка термінів здачі в експлуатацію будинків становить 17 місяців. Інвестори компанії б'ють на сполох: забудовник тривалий час не здійснює роботи на будівельних майданчиках. І хоча зараз така ситуація характерна для більшості девелоперів, в "Київміськбуді" навіть не намагалися хоча б створити видимість роботи.
Про причини цього йдеться в матеріалі "Економічної правди". Зазначається, що наприкінці березня "Київміськбуд" опублікував повідомлення, в якому йшлося про те, що компанія не веде робіт на майданчиках з осені 2022 року. Пояснюють, що будівництво зупинились, коли почали виникати суттєві перебої з електроенергією.
З початку повномасштабної війни "Київміськбуд" лише частково виконував роботи. Компанія зосередилася на добудові житлових комплексів (ЖК) з високим ступенем готовності й в активному будівництві на той час були 10 об'єктів. Так, торік забудовник відзвітував про здані в експлуатацію три ЖК на 100 тисяч квадратних метрів та чотири паркінги на 617 місць.
Наразі середня затримка термінів здачі в експлуатацію будинків, які зводить "Київміськбуд", становить 17 місяців. А з ЖК Mirax на вулиці Глибочицькій в Києві затримка взагалі сягнула 3,5 роки.
В середині квітня цього року президент "Київміськбуду" Ігор Кушнір визнав, що роботи не продовжаться, поки не будуть знайдені джерела фінансування. Проте через 10 днів після цього в холдингу заявили про відновлення робіт на чотирьох майданчиках.
"Ми не налаштовані сидіти й чекати, наша позиція активна, ми готові та хочемо будувати активними темпами на усіх будмайданчиках компанії. Саме для цього нам і потрібна додаткова фінансова допомога", - заявили в "Київміськбуд".
Проте, на балансі компанії - будівництво 22-х ЖК. Тому відновлення робіт всього на чотирьох об'єктах не вдовольняє інвесторів решти 18-ти комплексів.
Ключовою причиною призупинення будівництв в "Київміськбуді" назвали відсутність нових продажів. За даними порталу ЛУН, зараз попит на первину нерухомість в Києві становить 8-12% від довоєнного.
"Фінансування будівництва житлових комплексів "Київміськбуду" відбувається за рахунок коштів приватних інвесторів. З настанням повномасштабної війни рівень продажів скоротився майже повністю, через що почали виникати суттєві перебої із фінансуванням будівництва", - пояснили в компанії "Економічній правді".
Іншою важливою причиною заморожених будмайданчиків "Київміськбуд" називає низьку платіжну дисципліну інвесторів, які купували квартири на виплат. В компанії кажуть, що заборгованість інвесторів перевищує 300 млн грн.
"З лютого 2022 року інвестори майже перестали сплачувати кошти за квадратні метри, придбані на умовах договорів розтермінування. Заборгованість інвесторів перед "Київміськбудом" за такими договорами наразі становить 326 млн грн", - йдеться у відповіді компанії.
Загалом забудовник очікує понад 700 млн грн від інвесторів, які придбали нерухомість на умовах договорів розтермінування. Водночас в "Київміськбуді" відмовилась озвучити суму коштів, яка є на рахунках зараз.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.