Київ виключили зі списку територій можливих бойових дій

Читать на русском

В Україні вважають, що наразі немає передумов для повторного наступу на Київ

Читать на русском
Київ виключили зі списку територій можливих бойових дій
Фото з відкритих джерел

В Україні вважають, що наразі немає передумов для повторного наступу на Київ

Київ виключили із переліку територій можливих бойових дій. Відповідний указ затвердило Мінреінтеграції. Він був погоджений із Міністерством оборони України.

У повідомленні пресслужби Мінреінтеграції зазначається, що в кінці 2022 року Кабмін ухвалив постанову № 1364, якою визначений механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться чи велися бойові дії або тимчасово окупованих росією. Цей перелік періодично оновлюється.

"Наказом від 13 січня 2023 року № 14 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Згідно з наказом, місто Київ виключено із переліку територій можливих бойових дій", — повідомили в міністерстві.

Наголошується, що наказ затверджений за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних військових адміністрацій. Документ зареєстрований Міністерством юстиції України 16 січня 2023 року.

ЩО ТАКЕ ПЕРЕЛІК ТОТ ТА ТЕРИТОРІЙ, НА ЯКИХ ВЕДУТЬСЯ (ВЕЛИСЯ) БОЙОВІ ДІЇ

Території з цього переліку поділяються на території, які окуповані рф, і території, на яких ведуться (або велися) бойові дії. Своєю чергою, території, на яких ведуться (або велися) бойові дії, поділено на території можливих бойових дій і території активних бойових дій. Також до списку включені території, на яких велися бойові дії та які були тимчасово окуповані з 24 лютого 2022 року і на яких бойові дії або тимчасова окупація завершилися.

Наразі до цього списку входять території Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей.

ЧИ БУДЕ НОВИЙ НАСТУП РОСІЇ НА КИЇВ ТА ІНШІ МІСТА

Раніше в ЗСУ заявляли, що рф у своїх діях непередбачувана, але наразі немає передумов для повторного наступу на Київ. Ще 10 листопада минулого року в Генштабі повідомили, що Збройні сили України у разі здійснення російськими військами спроби повторного наступу з території Білорусі розпочнуть проти ворога масоване вогневе ураження.

За повідомленням Neue Zürcher Zeitung, в Міноборони Німеччини не виключають, що новий наступ росії розпочнеться у квітні 2023 року. В одному із сценаріїв розгортання подій кремль розраховує на допомогу Білорусі, чиї війська будуть використані як загроза та відволікальний чинник під час реального наступу рф. У випадку, якщо білоруські військові з'являться на спільному з Україною кордоні, то “українським захисникам доведеться розділитися, щоб відбити можливе вторгнення з півночі”.

За іншим сценарієм, який вважається малоймовірним, білоруська армія візьме участь у війні. В цьому разі росії доведеться воювати на два фронти – разом з білоруськими військами йти у наступ на Київ, і окремо – наступати по всьому Донбасу. Також окупанти могли б завдати удару і по заходу України.

The Sun із посиланням на джерела повідомляє, що рф може розпочати наступ вже найближчими тижнями та залучено в ньому може бути до 700 000 військовослужбовців. Джерела журналістів у російських збройних силах стверджують, що ціллю нового нападу російських військ стане Луцьк і Львів. Вони можуть спробувати перерізати коридор у західній частині України, через який до Києва поставляються озброєння, і захопити територію біля кордону з Польщею.

Проте ці дані не підтверджуються ані українською, ані західною розвідкою. І куди більше викликають довіру прогнози, яки в інтерв'ю ВВС News Україна озвучив польський генерал Вальдемар Скшипчак. За його словами росія може здійснити новий наступ на Україну з районів Брянська, Курська та Воронежа, де вона накопичила війська після того, як вивела їх із північних регіонів нашої держави. Він зазначив, що хоча у рф відбувається доволі хаотична мобілізація, та все ж вона дає свої результати: загальний резерв російської армії складає 1,2 млн осіб.

Раніше Інформатор повідомляв, що дев'ять країн Європи підписали "Талліннську декларацію", яка передбачає безпрецедентну військову допомогу Україні. Також ми писали про те, скільки та яку зброю отримає Україна від партнерів за підсумками восьмого “Рамштайну”.

Нагадаємо, що ЗСУ потрібні танки: Кулеба та Резніков звернулись до Європи через загрозу нового наступу росіян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.