Київ та Одеса повернулися до графіків відключення світла

Енергетики роблять все можливе, щоб стабілізувати ситуацію

Київ та Одеса повернулися до графіків відключення світла
Енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА

Київ та Одеса у середу, 19 січня, перейшли до стабілізаційних відключень світла. Тепер його вимикають за графіками. Споживачів просять заощадливо використовувати електроенергію. 

Про це повідомили у ДТЕК. Перевірити наявність поточних відключень можна тут і тут.

"У Києві застосовуються графіки стабілізаційних відключень електроенергії (ГПВ). Бережіть себе та помірно споживайте електроенергію", - йдеться у повідомленні.

В Одесі та області теж діють планові відключення електроенергії. Втім, вночі ще працювали екстрені відключення світла.

"На 19 січня НЕК "Укренерго" надав обмеження споживання електроенергії для Одеської області: ліміт з 00:00 до 07:00 – 371,72 МВт. Це – 30% від загальної потреби області, 25% з яких споживає критична інфраструктура. Через це до 07:00 19 січня в області діяли екстрені відключення світла. Ліміт з - 07:00 до 24:00 – 650,27 МВт. За поточних погодних умов та рівня споживання електроенергії споживачами, цього ліміту буде достатньо для застосування графіків стабілізаційних відключень", - наголошується у повідомленні.

Водночас у Дніпропетровській та Донецькій областях ситуація залишається важкою. У регіонах діють екстрені відключення світла.

Як діяти при стабілізаційних та екстрених відключеннях світла 

  • Вимкніть з мережі всі енергоємні прилади та освітлення в кімнатах, де немає людей.
  • Коли з'явиться світло, не вмикайте одночасно всі енергоємні прилади. Спершу — один, а інший — після того, як відключили попередній.
  • Прилади з таймерами запрограмуйте на роботу в нічний час — з 00:00 до 06:00.
  • Електродвигуни й насосні станції вмикайте в мережу через 20-30 хвилин після появи електроенергії.
  • Якщо ви бізнес-клієнт, відмовтесь від зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів та торгових центрів.

Атаки на енергосистему 

Енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях Півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Зазначається, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, Україна отримала 52 трансформатори на заміну пошкодженим російськими обстрілами. 

Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube