Керівник НАБУ Кривонос заблокував проведення обшуку у очільника "Нафтогазу" Чернишова: розслідування журналістів

Читать на русском

Сам Чернишов фігурує у справі про отримання хабаря від забудовника Сергія Копистири

Читать на русском
Чернишов, Кривонос, НАБУ
Кривонос заперечував, що заборонив проведення обшуків

Сам Чернишов фігурує у справі про отримання хабаря від забудовника Сергія Копистири

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов, ймовірно, допомагав забудовнику Сергію Копистирі отримати земельні ділянки для будівництва ЖК в Києві в районі Сирецького дендропарку. Це сталось, коли Чернишов очолював Мінрегіон у 2020-2022 роках. За таку послугу посадовець міг отримати від забудовника хабаря, вважають в НАБУ.

У звʼязку з цим Вищий антикорупційний суд видав НАБУ ордер на обшук за місцем проживання Чернишова. Однак детективи антикорупційного бюро на прохання директора НАБУ Семена Кривоноса цим ордером так і не скористалися. Про це йдеться у розслідуванні "Української правди".

Фактів можливої прихильності Кривоноса до Чернишова немає. Однак журналісти УП знайшли деякі дивні збіги обставин, які на це вказують. Зокрема, в ЖК Копистири живе родина Марчуків - Юлія та Вадим. Обидва так чи інакше повʼязані з Чернишовим. А Вадим, за даними журналістів, навіть забезпечував охорону Чернишова, хоч сам посадовець це заперечує.

Також журналістам стало відомо, що Чернишов зустрічався з директором НАБУ Кривоносом напередодні затримання заступника посадовця у Мінрегіоні Василя Лозинського. Нагадаємо, НАБУ затримало чиновника за хабар у 400 тис. доларів у січні 2023 року. Цікаво, що Чернишов тоді приїхав до Кривоноса на мікроавтобусі Volkswagen, а коли залишив кабінет очільника бюро - пересів на BMW. Можливо таким чином міністр намагався не бути впізнаним, припускають журналісти УП. 

Ці збіги обставин є закономірними, натякають автори розслідування. За їхніми припущеннями, НАБУ дійсно могло зливати дані про свої розслідування високопосадовцям.

Голова НАБУ Кривонос підтвердив, що бачився з Чернишовим. Однак він зазначив, що зустріч стосувалася укладення меморандому між НАБУ та "Нафтогазом" для перевірки кандидатур до компанії.

Однак Кривонос у відповіді журналістам запевнив, що не давав вказівок про проведення або не проведення обшуків у кримінальних провадженнях. Керівник НАБУ додав, що не повідомляв Чернишову про наявність кримінального провадження.

"Люди пов'язані з Чернишовим отримали квартири від забудовника, якого згодом затримує НАБУ за передачу квартир вже профільному наступнику Чернишова - міністру Кубракову. Згодом ухвала на обшуки в Чернишова стає на паузу не без сприяння директора НАБУ Кривоноса. І у фіналі хтось з НАБУ попереджає Офіс президента, що до Чернишова можуть бути питання", - розповів журналіст Михайло Ткач.

У оточення Чернишова провели обшуки

На початку червня стало відомо, що ​​НАБУ та САП провели низку обшуків в осіб, пов'язаних з головою правління "Нафтогазу" Олексієм Чернишовим. Йдеться зокрема про члена правління "Нафтогазу" Василя Володіна (був держсекретарем Мінрегіону) та директора з комерційних питань АТ "Укргазвидобування" Максима Горбатюка (пов'язаний з Чернишовим). Слідчі дії стосуються справи ексміністра розвитку громад Олександра Кубаркова, коли його намагався підкупити забудовник Сергій Копистира (КСМ-Груп) за нерозривання договорів, які надали його компанії змогу забудувати землю в Києві. Тепер слідство вирішило дізнатися, як саме ділянка опинилась під контролем забудовника.

Цю нерухомість пропонували за те, щоб Кубраков не вносив зміни та не розривав договорів від 9 грудня 2022 року, укладених між ДП "Укркомунобслуговування" (входить у сферу управління Мінрозвитку) та ТОВ "Сітігазсервіс". 24 листопада Копистирю заарештували. Відомо, що Кубраков співпрацював з НАБУ та САП. 9 травня його звільнили з посади міністра.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.